До 2019 року ще одна країна відмовиться від поліетиленових пакетів

ПОЛТАВА
10.08.2018, 12:25

У Новій Зеландії з 2019 року почне діяти заборона на використання одноразових поліетиленових пакетів.

Про це повідомили в уряді країни, передає The Guardian.

Рітейлери матимуть півроку для того, щоб перестали надавати покупцям поліетиленові пакети. У разі невиконання вимоги, їм загрожує штраф до 100 тисяч новозеландських доларів (понад 65 тисяч доларів).

«Щороку у Новій Зеландії ми використовуємо сотні мільйонів одноразових поліетиленових пакетів. Вони забруднюють наше прибережне і морське навколишнє середовище і завдають серйозної шкоди всім видам морського життя, і все це відбувається за існуючих альтернатив для бізнесу та споживачів», — сказала прем'єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн.

Вона зазначила, що уряд буде обговорювати це питання протягом наступного місяця.

Раніше Чилі стала першою державою у Латинській Америці, де офіційно заборонили поліетиленові пакети для комерційного використання.

В Індії оштрафували McDonald's та Starbucks через використання пластику. Тож мережа кав’ярень Starbucks планує до 2020 року припинити використання пластикових соломинок у напоях, як крок до всесвітньої кампанії із захисту природи від пластику. McDonald’s заявив, що замінить пластикові соломинки на паперові у Британії та Ірландії.

Єврокомісія може заборонити низку пластикових виробів та стягувати з країн кошти за кожний кілограм пластикового сміття, яке не придатне для переробки й повторного використання (https://hromadske.ua/posts/u-yes-mozhut-zaboronyty-plastykovyi-posud-ta-solomynky-dlia-napoiv).

Британський уряд планує заборонити продаж пластикових соломинок, мішалок та вушних паличок, щоб захистити водойми від забруднення (https://hromadske.ua/posts/u-brytanii-khochut-zaboronyty-plastykovi-solomynky-i-mishalky).

Київська міська рада заявила, що пропонуватиме обмежити в Україні використання поліетиленових пакетів у магазинах (https://hromadske.ua/posts/kyivrada-proponuvatyme-obmezhyty-v-ukraini-vykorystannia-polietylenovykh-paketiv).

Читайте також:
13 грудня в Полтаві пройшов майстер-клас з виготовлення новорічної іграшки.
вчора, 13:18
Ліквідатори аварії провели круглий стіл, де обговорили нагальні проблеми.
вчора, 08:51
Виставка розпочалася 12 грудня.
13 грудня, 18:18
Кременчуцькі депутати звернулися до прем’єр-міністра щодо підтримки національного виробника.
13 грудня, 14:15
Конкурс на кращий пам'ятник загиблим на Сході захисникам України планують провести у Гадячі.
13 грудня, 12:05