До України привезуть меч гетьмана Петра Сагайдачного

ІСТОРІЯ
25.01.2022, 12:52
До України привезуть меч гетьмана Петра Сагайдачного
Фото: google

Про це повідомили у Міністерстві культури України

До України у 2022 році привезуть меч гетьмана Петра Сагайдачного для експонування до вшанування 400-річчя його смерті. Подивитися на пам’ятку зможуть всі охочі.

.Наразі меч Петра Сагайдачного перебуває у зброярні Вавельського королівського замку, що в Кракові. Його в 1621 році майбутній король Речі Посполитої королевич Владислав IV Ваза вручив Сагайдачному за перемогу з турками під Хотином.

Про експонування в Україні з владою Польщі домовився український міністр культури Олександр Ткаченко.

«Важливо, щоб українці наживо могли побачити безцінні для історії України пам’ятки. Рішення про привезення меча Петра Сагайдачного в Україну вже усно погодив міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Глінський. Попереду організація цього процесу», — розповідає Ткаченко.

Читайте також:
Світ
Палестинське угруповання ХАМАС завдало удару по базі ЦАХАЛ, де зберігаються ракети з ядерними боєголовками. Це сталося ще 7 жовтня.
05 грудня, 12:45
Світ
Відповідно до Резолюції Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй 2231 з 18 жовтня припиняються всі обмеження. У Тегерані святкують.
18 жовтня, 21:50
Опінії
Скажіть, хтось пропагандистам, що Росія не має ракет "Сармат", адже вони навіть не пройшли випробувань, а санкції заважають робити цю зброю.
03 вересня, 17:33
Війна
Окупаційно-терористичний контингент РФ, відступаючи з раніше підготовлених позицій, залишив багато цікавого нашим захисникам.
12 серпня, 17:37
Війна
Влада США нарешті схвалила постачання першої партії сучасних гусеничних панцерників, які надійдуть не раніше вересня.
07 серпня, 21:12
Опінії
Сєргєй Шойгу не просто так їздив до Пхеньяна на парад до північнокорейського диктатора. Російські окупанти потребують більше снарядів.
04 серпня, 21:11