Дорогý бронетехніку Москва проміняла на дешеве «гарматне м'ясо»

ВІЙНА
29.12.2024, 07:01
Дорогý бронетехніку Москва проміняла на дешеве «гарматне м'ясо»

У міру того, як зростають втрати на полі бою, РФ покладається на запаси ще старої зброї часів СССР. В Україні ж подібна практика відсутня.

На цьому наполягають американські аналітики із правоконсервативного видання The National Interest. Прогнозується, що на тлі зміни тактики ресурсна федерація московії збереже темпи просування задля досягнення стратегічної мети: цілковитого впокорення України.

Те, що російські війська зазнають вкрай тяжких втрат — не новина; на сьогодні відомо про щонайменше 800 000 окупантів і терористів. Але як щодо втрат у техніці; скільки важких наземних систем озброєння втратили російські загарбники під час бойових дій?

«Втрати військової техніки РФ в Україні продовжують зростати. Від кінця лютого 2022 року московія втратила понад 3 600 танків і близько 8 000 бронемашин», — йдеться у нещодавньому дослідженні Королівської британської військової розвідки.

За даними незалежного західного аналітичного видання Oryx, який відстежує втрати російської техніки, окупанти втратили майже 3 660 танків і 8 900 бойових машин піхоти та бронетранспортерів. Проте, за оцінками Генерального штабу Збройних Сил України, втрати російської техніки значно вищі.

Як стверджують у вітчизняному міністерстві оборони, загарбники втратили майже 9 600 танків, 19 900 бронетранспортерів та бойових машин піхоти. Між західними та українськими оцінками наявна досить велика розбіжність, але істина цілком можливо лежить десь посередині.

«Маємо врахувати той факт, що українці ближчі до місця подій і мають кращу картину. Однак вони також зацікавлені у зображенні великих втрат РФ. Задля того, щоби протистояти вкрай тяжким втратам на фронтах, російська армія вдається до використання застарілих систем озброєння та техніки», — пояснюють американські аналітики.

До «модернізованої» зброї належать:

  • танки Т-54/55, створені совєцькими трударями на уральських заводах наприкінці Другої світової війни;
  • важкі кулемети Дегтярьова часів Першої світової війни;
  • артилерійські знаряддя 80-річної давнини;
  • а також бронетранспортери та бойові машини піхоти 1950-1960-х років.

«Як ми встановили, це все призвело до залежності від застарілого совєцького обладнання, що погано обслуговується, зі стратегічних складів зберігання. Бронетехніку вивозять із зауральських складів, «модернізують», де це можливо і відправляють на передову», — додали співробітники британської військової розвідки.

Те, що 10 років поспіль відбувається в Україні, має стратегічні наслідки. Здатність армії РФ вести сучасну війну маневрового типу значною мірою зменшилася; тож, якщо завтра розпочнеться практично рівний конвенційний конфлікт між РФ та НАТО, окупанти зі Сходу, швидше за все, перевищать звичайні можливості Альянсу на суходолі.

Подібна ситуація з іншими можливостями; наприклад, російські сили спеціальних операцій зазнали вкрай важких втрат (до 80% особового складу) під час бойових дій, але придбали купу найманців з усього світу, які за гроші виконують найважчі завдання, вибиваючи Сили оборони України із плацдарму на Донбасі.

Між тим, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», відставний генерал Армії США Бен Годжес розкритикував позицію Білого дому щодо переговорів між Україною і РФ. Американці навіть не можуть сказати: «Ми хочемо, щоб Україна перемогла, і тому ми зробимо все необхідне для її перемоги».

Автор : Северин Осташко
Читайте також:
Світ
Кім Чен Ин закликав зміцнити ядерний потенціал своєї країни. На тепер армія КНДР здійснює заходи із приведення у повну бойову готовність.
19.11.2024, 12:35
Опінії
«Геноцид геноциду рознь», — так міркують собі неофіти сіонізму, торгуючи із рашистами. Тому Тель-Авіву ближче поведінка Москви, ніж Києва.
07.10.2024, 07:16
Світ
Зброя під назвою «Block-I» покликана ефективно знищувати невеликі ворожі цілі у повітрі. Лише питання часу, коли побачимо її на панцерниках.
21.07.2024, 15:12
Війна
Війна РФ проти України все більше схоже на протистояння гармат, гаубиць і мінометів. Тож постачання відповідних боєприпасів на вагу золота.
18.06.2024, 19:25
Світ
Розпропагандована система протиповітряного захисту виявилася ласою ціллю для «Гізболли». Ліванські бойовики дронами «виховують» ЦАХАЛ.
09.06.2024, 11:45
Війна
Провідна європейська збройова корпорація «Czechoslovak Group» забила на сполох. Виявилося, що нашим захисникам постачають погані боєприпаси.
31.05.2024, 13:41