До війська, кроком руш!
Полтавський обласний військкомат та підпорядковані районні (міські) військкомати за указом в.о. Президента України Олександра Турчинова щодо часткової мобілізації доукомплектовані до штатів воєнного часу і виконують покладені на них завдання, повідомив на навчальних зборах військовозобов’язаних заступник військового комісара з виховної роботи, підполковник Ярослав Пистун.
«Мета навчальних зборів – відновити знання та навички особового складу, – повідомив він журналістам, - удосконалити їх теоретичну та практичну підготовку до виконання обов’язків згідно займаних посад та військових спеціальностей. З призваними за мобілізацією військовослужбовцями проводяться заняття з покращення теоретичних знань конструкції, тактико-технічних характеристик стрілецької зброї та практичного володіння нею».
26 березня для групи цих військовослужбовців на базі обласного військкомату провели заняття з навичок володіння стрілецькою зброєю, яка нині є на озброєнні української армії. Тож багатьом уперше за багато років – ще від часу служби в армії – знову довелося взяти до рук пістолет, автомат, кулемет чи гранатомет…
Серед трьох тисяч добровольців, кажуть у Полтавському військовому комісаріаті, третина за станом здоров’я, віком та іншими показниками відповідають вимогам для несення військової служби. Їх викликатимуть у першу чергу. Хоча, додають, що більша частина людей не відповідає призовному віку. Однак має значний досвід виконання службових обов’язків у гарячих точках, миротворчих операціях. Їх залучають допомагати при проведенні заходів із призовниками: роботи на пунктах оповіщення, проведення різноманітних занять.
Гарну допомогу військовим люди надають як на загальноукраїнському, так і на місцевому рівні:
– Майже щодня приходять люди і пропонують свою допомогу, – розповів Ярослав Пистун, заступник військового комісара з виховної роботи Полтавського обласного військового комісаріату. – Хто за професією токар і хоче відновлювати та обслуговувати військову техніку, хто – підприємець, може друкувати листівки, дехто береться забезпечити військових їжею.
Щодо продовольства полтавські військові кажуть – усе необхідне у них є, а з оснащення не вистачає, наприклад, ліхтариків, спальних мішків.
Нарікають військовослужбовці тільки на законодавство, адже сьогодні багатьом, хто бажає нести службу в армії, буває важко зберегти робоче місце. Тому відповідні пропозиції вивчили і подали до Верховної Ради, аби якнайшвидше внести зміни у законодавство. Змінюватимуть, зокрема, положення про збереження робочого місця (незалежно від форми власності підприємства) до року, неприпинення підприємницької діяльності, збільшення граничного віку для рядового і сержантського складу до 50 років, молодшого офіцерського – до 55. Такі зміни, кажуть військові, мають допомогти призовникам почуватися впевненіше.