Домашнє завдання може бути шкідливим!

13 жовтня, 12:23
Домашнє завдання може бути шкідливим!
Фото: google

До таких висновків дійшли американські вчені, які вивчали успішність та самопочуття 4317 учнів.

Система освіти інколи продовжує нав’язувати суспільству морально застарілі норми та правила. Це стосується не тільки організації навчального процесу, але й дозвілля учнів. Домашні завдання — неодмінна умова освіти, проте далеко не всі фахівці підтримують чинні порядки.

Як повідомляється на офіційному сайті американського Науково-дослідного університету Вірджинії, значні об’єми домашніх завдань лише покращують результати складання тестів, проте не корелюють з поточною успішністю учнів. Тобто, підлітки не демонстрували якісного збільшення рівня знань, лише краще справлялися зі стандартизованими завданнями. Цей факт було встановлено на підставі аналізу успішності 18 000 учнів.

Інше дослідження взагалі наголошує на шкідливості впливу значних учнівських навантажень на здоров’я школярів, що виражається, зокрема, у стресових ситуаціях, погіршенні самопочуття та відсутності життєвого балансу. Група дослідників, а саме Молі Галуей, Джеруша Коннер та Деніз Поуп, вивчили вибірку з 4317 учнів, які здебільшого демонстрували протилежну кореляцію відносно якості життя та об’ємів домашніх завдань.

Про що свідчать ці факти?

По-перше, ніхто не закликає до свідомої відмови від навчального процесу та позашкільного розвитку дітей. Проте, як завжди, необхідно дотримуватися «золотої середини», не переобтяжуючи учнів.

По-друге, на думку редактора Popular Science and Popular Photography Стена Горачека, великі обсяги домашніх завдань вказують на невисоку ефективність навчального процесу безпосередньо у школі.

По-третє, окрім теоретичної інформації, для соціалізації дітей вкрай важливе живе спілкування з однолітками та дорослими, що допомагає у формуванні соціального інтелекту.

Соціальний інтелект — один з показників розумової активності, необхідний для налагодження соціальних зв’язків.

Вперше на нього звернув увагу американський психолог та педагог Едвард Торндайк, який у 1920 році наголосив, що це «здатність розуміти чоловіків та жінок, діяти мудро у міжособистісних взаєминах».

Все більше блогерів, письменників та спікерів, зокрема Брайан Трейсі, Роберт Кійосакі, Тоні Роббінс, наголошують на важливості спілкування, окрім отримання шкільних знань.

Отже, відмовлятися від виконання домашніх завдань у будь-якому випадку не варто, проте слід прислухатися й до побажань власних дітей, намагаючись не переобтяжувати їх навчанням та не позбавляти  спілкування з однолітками.

Автор : Ігор Лядський
вибір редакції
Читайте також:
Українцям слід відмовитися від "шкарпетизації" Дня захисника України, який чомусь нині вважають "чоловічим святом".
14 жовтня, 07:59
Виявляється найпопулярнішу у світі порнографічну платформу можна використовувати не за призначенням, а для власного саморозвитку.
27 вересня, 12:53
Не може людина, закінчивши Гарвард чи Оксфорд, серйозно сприймати вчорашніх коміків. Це не смішно – це соромно.
24 вересня, 11:35
Натомість в Україні влада, політики та чиновники замість реформи освіти всіляко прагнуть відмовити громадянам у доступі до знань.
04 вересня, 08:01
Доступ майбутніх поколінь українців до освіти — погіршується. Але владі до цієї проблеми, як бачимо, немає діла.
03 вересня, 12:06
Заклади середньої освіти Глобинської громади отримали нові навчальні посібники для учнів 4-х і 8-х класів у рамках шкільної реформи.
19 серпня, 13:40