Дудаєв передбачив гібридну агресію РФ, але Захід її проспав

СВІТ
30.11.2021, 12:36
Дудаєв передбачив гібридну агресію РФ, але Захід її проспав
Фото: Останній Бастіон

У Вашинґтоні нарешті зрозуміли хід думок кремлівського "залізного щура" і закликали союзників готуватися до затяжного конфлікту.

Про це йдеться у розлогому матеріалі, підготовленого й оприлюдненого колишнім радником 45-го президента США з національної безпеки Джоном Болтоном, інформує аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, путінський режим прагне поширити свій вплив далеко за межі так званої "сірої зони" (тобто, на ті країни, котрі є позаблоковими — прим. ред.) з метою змусити Північноатлантичний альянс піти на довгострокову сепаратну угоду, зрадивши Україну, Молдову та держави Закавказзя.

При цьому Джон Болтон визнає, що нездатність колективного Заходу протистояти кремлівській агресії у цих регіонах демонструє геополітичну короткозорість не тільки США, але здебільшого Європейського союзу.

«Нарощування військової допомоги Україні, блокування "Північного потоку-2", бойкотування російської нафти та інші дипломатичні й економічні санкції є виправданими заходами. Проте, ми мусимо це розуміти, їх аж ніяк недостатньо. Я і деякі мої колеги впевнені, що США з НАТО мають перейти до наступальних дій, почати розплутувати так звані "заморожені конфлікти" постсовєцького простору, усувати перешкоди, котрі заважають країнам "сірої зони" вступити до Північноатлантичного альянсу. Зараз нам вкрай необхідно не тільки словами, а й конкретними діями показувати свою підтримку східноєвропейським партнерам», — стверджує колишній радник 45-го президента США з національної безпеки.

Водночас Джон Болтон також закликав звернути увагу і на проблематику багаторічної російської окупації грузинських територій (Абхазії й так званої "Південної Осетії" — прим. ред.); він запропонував недвозначно донести до Москви наміри Заходу посилити вплив НАТО у Кавказькому регіоні й змусити її піти звідти.

А проте, ще задовго до радника американського президента, лідер чеченського народу славної пам'яті Джохар Дудаєв закликав європейські країни спільно зі США приборкати агресивно налаштований Кремль.

У кількох своїх інтерв'ю за 1993-1994 роки він зазначав, що Чеченська Республіка Ічкерія була вимушена першою після розвалу СССР стримувати неоколоніальний реваншизм Москви, який неминуче буде спрямований згодом і на країни Східної Європи.

Тоді ж Джохар Дудаєв попередив, що у разі, якщо колективний Захід не продемонструє власної сили на геополітичні зазіхання Кремля, примусові зміни кордонів, не вдасться до конкретних дій з його стримування, то дуже скоро настане момент, коли Європа за прикладом Чечні стане "внутрішньою справою Росії".

З того часу минуло понад 25 років і, як бачимо, передбачення лідера чеченського народу на Заході продовжують здебільшого ігнорувати й до тепер; лише поодинокі політики, як от Джон Болтон, усе ж зуміли таки розгледіти справжні наміри РФ.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що вайнахи та українські націоналісти — єдині, хто поборює геополітичні амбіції Кремля.

Читайте також:
Опінії
Фіно-угорська справа і московська аґресія проти України. Політико-аналітичний есей 4 діях.
13 серпня, 09:01
Світ
За ухвалення заяви проголосували 67 латвійських парламентаріїв зі 100
11 серпня, 12:02
Світ
Планується обговорення допомоги Україні
10 серпня, 12:05
Світ
Нафту з США спрямували в Німеччину на тлі спроб нафтопереробних заводів знайти альтернативу російській нафті
09 серпня, 14:08
Світ
У понеділок, 8 серпня, китайські військові повідомили про нові навчання неподалік від Тайваню
08 серпня, 11:27
Новини
Із закликом виступили сенатори США Ліндсі Грем та Річард Блюменталь
08 серпня, 10:15