Дудаєв передбачив російську агресію, але Захід її проспав

СВІТ
10.11.2023, 06:51
Дудаєв передбачив російську агресію, але Захід її проспав
Фото: Останній Бастіон

У Вашинґтоні нарешті зрозуміли хід думок кремлівського бункерного щура. Союзників США закликали готуватися до затяжного конфлікту.

Про це йдеться у розлогому матеріалі, підготовленого й оприлюдненого колишнім радником 45-го президента США з національної безпеки Джоном Болтоном. Адміністарція Джозефа Байдена тривалий час ігнорувала проблему, а дарма.

За словами Болтона, путінський режим прагне поширити свій вплив далеко за межі так званої «сірої зони» (тобто на ті країни, котрі є позаблоковими — прим. ред.) з метою змусити Північноатлантичний альянс піти на довгострокову сепаратну угоду, зрадивши не тільки Україну. У документі згадується також Молдова і держави Закавказзя.

При цьому ексчиновник визнає, що нездатність Заходу протистояти кремлівській агресії у цих регіонах демонструє геополітичну короткозорість не тільки США, але здебільшого Європейського союзу. Америка та Європа поспіхом мають надолужувати згаяний десятиліттями час.

«Нарощування військової допомоги Україні, блокування та заморожування газогону «Nord Stream 2», бойкотування російської нафти та інші дипломатичні й економічні санкції є виправданими заходами. Проте, ми мусимо це розуміти, їх аж ніяк недостатньо. Я і деякі мої колеги впевнені, що США з НАТО мають перейти до наступальних дій, почати розплутувати так звані «заморожені конфлікти» постсовєцького простору, усувати перешкоди, котрі заважають країнам «сірої зони» вступити до НАТО. Зараз нам вкрай необхідно не тільки словами, а й конкретними діями показувати свою підтримку східноєвропейським партнерам», — стверджує колишній радник 45-го президента США з національної безпеки.

Водночас Джон Болтон закликав звернути увагу і на проблематику багаторічної російської окупації грузинських територій (Абхазії й так званої «Південної Осетії» — прим. ред.). Також він запропонував недвозначно донести до Москви наміри Заходу посилити вплив НАТО у Кавказькому регіоні й змусити її піти звідти.

А проте, ще задовго до радника американського президента, лідер чеченського народу славної пам'яті Джохар Дудаєв закликав європейські країни спільно зі США приборкати агресивно налаштований Кремль. Тоді його ніхто не послухав, і дарма.

У кількох своїх інтерв'ю за 1993-1994 роки він зазначав, що Чеченська Республіка Ічкерія була вимушена першою після розвалу СССР стримувати неоколоніальний реваншизм Москви, який неминуче буде спрямований згодом і на країни Східної Європи. Перше за все — проти України та держави Балтії.

Тоді ж Джохар Дудаєв попередив, що у разі, якщо Захід не продемонструє власної сили на геополітичні зазіхання Кремля, примусові зміни кордонів, не вдасться до конкретних дій з його стримування, то дуже скоро настане момент, коли Європа за прикладом Чечні стане «внутрішньою справою Росії». Як бачимо, перший президент Ічкерії не помилився.

З того часу минуло понад 25 років! Але передбачення лідера чеченського народу на Заході продовжують здебільшого ігнорувати й до тепер; лише поодинокі політики, як от Джон Болтон, усе ж таки зуміли розгледіти справжні наміри росії.

Своєю чергою, «Останній Бастіон» нагадує читачам, що вайнахи та українські націоналісти — єдині, хто поборює геополітичні амбіції Кремля. Разом ми ладні зламати хребта російській орді.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Низка конгресменів США, включно з Ненсі Пелосі, закликали Байдена і Блінкена припинити постачання зброї Ізраїлю.
06 квітня, 19:27
Війна
Війни бувають справедливі та несправедливі. Ця класифікація точна, проте, на жаль, не повна.
02 квітня, 07:15
Політика
Президент Туреччини відвідає Сполучені Штати 9 травня.
29 березня, 15:48
Опінії
Ключові сигнали для України після виборів на росії
18 березня, 18:41
Світ
Це суверенне рішення кожної країни
16 березня, 07:19
Опінії
Соратник та однодумець Тараса Шевченка мав стратегічне бачення, яким довго нехтували як сучасники, так і нащадки. Настав час це змінити!
19 лютого, 13:28