Дуров «застряг» у Франції: справу буде передано до суду через рік
![Дуров «застряг» у Франції: справу буде передано до суду через рік](/uploads/media_file/2025/02/67a4675c12aa4666561225.webp?w=770&h=433&il&q=60&output=jpg&fit=cover&a=top)
Засновник Telegram Павло Дуров «залишився» у Франції; його справа буде передана до суду не раніше, ніж через рік.
Про це повідомляє журнал Wired з посиланням на французьку прокуратуру.
Видання зазначає, що справа, яка завершилася арештом Дурова за численними звинуваченнями, почалася з розслідування минулої зими.
Це була засекречена операція з пошуку підозрюваного в Telegram, який, за твердженням слідства, змушував неповнолітніх дівчат надсилати йому матеріали, що свідчать про сексуальний злочин проти дітей, і зізнався на платформі в насильстві над молодою дівчиною. Згідно з документом, що є в розпорядженні Wired, коли слідчі звернулися до Telegram з проханням надати інформацію про особистість підозрюваного, компанія відмовила.
Де Рьок, представниця прокуратури, підтвердила журналу Wired, що слідчі зверталися до Telegram по допомогу в ідентифікації підозрюваного. Вона також підкреслила, що Telegram не відповідав на запити інших поліцейських відомств. У березні того року, згідно з вивченими Wired документами, були оформлені ордери на арешт Дурова і ще одного старшого співробітника Telegram, його брата Миколи.
До липня 2024 року розслідування охопило широкий спектр злочинів, і ним зайнявся спеціалізований французький підрозділ боротьби з кіберзлочинністю, відомий як J3.
У першому повідомленні Дурова на його каналі в Telegram після виходу під заставу він заявив, що звинувачувати голову компанії у злочинах користувачів «неправильно». За його словами, його розмови з правоохоронцями були «дивовижними», оскільки у Telegram є офіційний представник в ЄС, який відповідає на запити.
«Сподіваюся, що події серпня призведуть до того, що Telegram і вся індустрія соціальних медіа стануть безпечнішими і сильнішими», – написав він.
Telegram тихо оновив свою політику конфіденційності. Раніше в ній йшлося, що Telegram може ділитися даними з правоохоронними органами, якщо користувач підозрюється в «тероризмі». Нова редакція розширила це поняття, включивши в нього всіх, хто підозрюється в «злочинній діяльності».
Співробітник, який займається розслідуванням кіберзлочинів, але не пов’язаний безпосередньо зі справою Дурова, зазначив, що виконання запитів Telegram на метадані сприяє багатьом розслідуванням, особливо в галузі наркоторгівлі.
Бельгійська прокуратура повідомила Libération, що вона також помітила поліпшення взаємодії з боку Telegram. Навіть регулюючі органи в Південній Кореї висловлюють аналогічні спостереження.
Справа Дурова у Франції не буде передана до суду протягом року чи більше, повідомила Де Рьок, представниця прокуратури. Вона додала, що поки що зарано говорити про досягнення якоїсь мирової угоди.