Ефект Хіросіми

11.03.2024, 19:13
Ефект Хіросіми

Мирне співіснування — коли кожен удосконалюються на благо людства. При цьому не шукає винних, вміючи розуміти сприйняття світу іншими.

У 1947 році очільник розбомбленого американцями японського міста пан Сіндзо Хамаї сказав: «Давайте разом позбавимо нашу планету жаху війни та встановимо на ній справжній мир. Це ж не важко». А потім Хіросіма була проголошена «містом миру».

Вперше в історії нашої планети ціле місто присвятило себе боротьбі... за мир, причому не ефемерний, але дійсний. Образ відновленої після Другої світової війни Хіросіми став набагато потужнішим за образ Хіросіми зруйнованої, Хіросіми схожої на безлюдне попелище.

Станом на березень 2024 року це гостинне та відкрите місто, яке несе послання миру у світ, висуваючи безліч ініціатив, пропонуючи нові проєкти, влаштовуючи виставки, запрошуючи до себе школярів з інших міст та країн. Хіросимський музей сучасного мистецтва щорічно вручає премію за поширення ідеї гармонійного існування.

Навчання людей миру починається у Хіросімі із ранніх років: у початкових класах щорічно проводиться Тиждень миру; на літніх канікулах багато студентів працюють волонтерами у Меморіальному парку миру, показуючи його іноземцям. Цей парк займає територію понад 12 гектарів, тут знаходяться Меморіальний музей миру, безліч пам'ятників і купол Ґембаку (див. знімок нижче) — напівзруйнована будівля, що залишилася із часів довоєнної Хіросіми.

Кожен, хто відвідав це японське місто, забирає із собою звідси відчуття глибокої поваги до кількох поколінь його мешканців, які зуміли, всупереч усім негараздам і викликам долі, перетворити той жах, що із ними трапилося колись, на силу. Силу, яка допомагає будувати мирне майбутнє.

Ті, хто приїжджає до міста, розповідають, що зазнали тут почуття глибокого співпереживання, там це називають «ефектом Хіросіми». Жахливе завжди залишиться жахливим і добре, якщо у минулому, хоча історія показує, що люди, на жаль, чхати хотіли на помилки попередніх поколінь, а дарма.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що японська народна мудрість стверджує: у дім, де сміються, обов'язково приходить щастя. У країні висхідного Сонця ставляться до складної буденності, а тим паче проблем, зі статечністю.

Ефект Хіросіми_1
Читайте також:
Мистецтво
«Митці такого масштабу, як Китастий, приходять одиницями на століття».
вчора, 09:41
Мистецтво
У Львові відбувся перший допрем’єрний показ фільму про легендарного оборонця зі Львівщини Тараса «Хаммера» Бобанича.
15 січня, 09:53
Історія
Як «діди-визволителі» воювали на Рівненщині... у 1946 році
10 січня, 09:35
Історія
Письменник Микола Сенчило згадує товариша по службі і наставника у творчості
06 січня, 10:25
Історія
Сьогодні день пам'яті полковника ГУР В'ячеслава Галви, який зупиняв московську орду під Маріуполем
04 січня, 08:19
Історія
Меморіал Долина Загиблих (Valle de los Caídos) в Іспанії вражає своїми масштабами й суперечливістю.
28.12.2024, 12:03