Ефективність західного озброєння в Україні знижується

ВІЙНА
28 травня, 07:01
Ефективність західного озброєння в Україні знижується

Поки воєнно-промисловий комплекс РФ нарощує виробництво і модернізується, західні компанії працюють у звичному режимі. Ситуація критична.

До такого висновку дійшли у впливовому американському виданні The Washington Post. Як вдалося встановити, у боях на українських фронтах російської війни стало дедалі більше тривожних відомостей про зниження ефективності західного озброєння.

Зокрема, рівень швидкості й точності, з якою багато артилерійських снарядів і ракет потрапляють у ціль, серйозно зменшилася через системи РЕБ, які використовує окупаційно-терористичний контингент РФ. У низці випадків Сили оборони України припинили використовувати ці снаряди та ракети.

Деякі види озброєння американського виробництва згодом вийшли з ладу безпосередньо на передовій. Згідно з отриманою від фронтових офіцерів Сил оборони України доповіддю, московія з її можливостями радіоелектронної боротьби та технологіями глушіння сигналів значно скоротила ефективне використання багатьох боєприпасів зі США із GPS-наведенням.

Зазначається, що військово-політичне керівництво у Києві виявивши цю ситуацію, вимагало від Вашинґтону натомість новішу й ефективнішу зброю, яка б переважала над російськими технологіями в глушенні сигналів. На берегах Потомаку, а саме у Пентаґоні відмовили.

Такі види, як артилерійські снаряди Excalibur, високопродуктивні артилерійські ракетні системи HIMARS і реактивні снаряди JDAM, випущені з літаків, можуть збиватися з курсу російськими установками перешкод сигналам. Отже, частота ураження цілей серйозно знижується.

У зведеннях українських військовиків було заявлено, що швидкість влучання артилерійськими снарядами Excalibur згодом знизилася з 50% до менш ніж 10%, тому армія припинила використовувати їх. Показово, що ще 6 місяців тому Пентаґон мовчки припинив відправлення цих боєприпасів.

Крім того, повідомлялося, що показники ураження цілей керованими ракетами HIMARS та JDAM із часом також значно знизилися. Заявлено, що українські військові чиновники підготували звіти про ситуацію з осені 2023 року до квітня 2024 року і передали їх колегам у США, запросивши у Пентаґону кероване озброєння та боєприпаси із новими технологіями.

У доповіді стверджується, що РФ за минулий рік посилила співпрацю із комуністичним Китаєм, особливо у галузі радіоелектронної боротьби, і що Москва та Пекін працюють над новими технологіями, пов'язаними із використанням електронних сигналів. Американські посадовці назвали вищенаведені факти перебільшенням.

Водночас нещодавно Конґрес США схвалив новий пакет оборонної допомоги, який включає військову допомогу Україні у розмірі майже $61 мільярда, після чого Пентагон оголосив, що почав спрямовувати Києву нову оборонну допомогу. Дарма, що ця допомога зі старих арсеналів, чий термін придатності вичерпується.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляв про те, що на Україну може чекати доля повоєнної Фінляндії. Хоча зрештою теперішня російсько-українська війна, як і будь-який конфлікт, закінчиться підписанням угоди.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Горе-Кулібіни з окупаційно-терористичного контингенту РФ мають змогу для продукування смертоносної техніки. Перш за все, повітряної.
03 вересня, 14:57
Війна
Завдання національної безпеки та державної оборони Київ почав вирішувати після 24.II.2022. До того на все це плювали заради ґешефту.
01 вересня, 11:45
Війна
Окупаційно-терористичний режим РФ за підтримки КНР та Ірану озброюється. Нові смертоносні дрони невдовзі полетять на голови українців.
13 серпня, 12:31
Війна
Компанії з виробництва безпілотників отримують блискавичний зворотний зв'язок від українських користувачів. Інженери покращують техніку.
07 липня, 12:04
Світ
Російсько-українська війна розпалила технологічний розвиток оборонної промисловості. Не лише Захід, а й Схід переозброюється.
11 червня, 21:40
Політика
Північноатлантичний альянс обмінюватиметься із Києвом розвідувальними даними про можливості Москви. Особливо щодо радіоелектронної боротьби.
09 червня, 07:09