Екологи знайшли на Черкащині курган із червонокнижними рослинами

02 березня, 16:21
Екологи знайшли на Черкащині курган із червонокнижними рослинами

В Україні ще є незаймані людиною місцевості, де зберігаються унікальні зразки флори. Громадськість планує їх передати під охорону держави.

Відповідними знімками з околиць Синьооківка Золотоніського району поділилися представники Київського еколого-культурного центру, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Зазначається, що на кургані Охрімова могила росте червонокнижна ковила.

За даними місцевого мешканця Олександра Безсмертного, у часи совєцької окупації колгоспи та радгоспи намагалися розорати ділянку поряд із курганом. Частково навіть копали екскаватором, видобуваючи землю для будівництва дитячого садка.

«Ми дуже вдячні панові Олександру за знахідку на благодатній землі Черкащини. Курган із червонокнижними рослинами: ковилою волосистою та сон-травою. Слід сказати, що і сама Охрімова могила дуже велика.

Минулого століття там знайшли чиїсь кістки та більше далі так і не копали. Отже, пам'ятка історії, культури та природи збереглася. Задля того, щоби більше не було спроб його знищити, ми створюватимемо тут заказник», — зауважили столичні екологи.

Утім, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», заказник «Лубкове» знову належатиме Семенівській громаді на Полтавщині. Остаточне рішення ухвалив Східний апеляційний господарський суд.

Читайте також:
Полтава
Земельні ділянки із червонокнижним шафраном сітчастим виявили у Полтавському районі. Тепер їх хочуть зробити охоронною зоною.
18 червня, 20:38
Полтава
Столичні фахівці продовжують мандрувати з користю нашою областю. Днями вони натрапили на чергову місцевість з унікальною вітчизняною флорою.
16 червня, 14:58
Життя
Птахи використали оптоволокно під власні потреби.
06 червня, 15:23
Полтава
Луки біля річки Оріль на Полтавщині вкриті не лише різнотрав'ям. Днями природоохоронці виявили популяції червонокнижних квітів.
30 квітня, 06:01
Політика
Ця маленька тварина живе під землею і використовує нори та тунелі. Основною їжею кротам служать дощові черв'яки й комахи, а не рослини.
24 квітня, 07:09
Життя
Прополіс – від брунькової смоли до «антибіотика широкого спектра».
19 квітня, 10:04