Екс-генпрокурор Ярема: У справах Майдану ми оголосили в міжнародний розшук 22 людини, зараз усі вони зняті з розшуку

ПОЛТАВА
24.11.2017, 08:49
Екс-генпрокурор Ярема: У справах Майдану ми оголосили в міжнародний розшук 22 людини, зараз усі вони зняті з розшуку

Ярема не шкодує, що призначив Горбатюка керівником управління спецрозслідування

Генеральна прокуратура України за часів Віталія Яреми оголосила в міжнародний розшук 22 людини за злочини проти Майдану. Про це сам Ярема розповів в інтерв’ю «Главкому».

«У червні 2014 року розслідуванням злочинів проти Майдану займалося близько 15-ти чоловік. Причому основна їх частина - це були представники команди Пшонки. Ми терміново створили управління спецрозслідування і туди призначали близько 60 найсильніших слідчих. Їм виділили окреме приміщення і необхідні технічні засоби.

Сергія Горбатюка я призначив керівником цього управління як одного з найдосвідченіших співробітників Генеральної прокуратури. І я не шкодую, що його призначив, бо при мені він працював ефективно», - сказав екс-генпрокурор.

Він зазначив, що тоді у ГПУ «дуже багато що виходило» у справі щодо розслідування злочинів проти Майдану.

«Ми проводили активні слідчі дії, затримували підозрюваних. Щоб ви розуміли, коли я став генеральним прокурором, в міжнародному розшуку не було нікого. Ми оголосили 22 людини в міжнародний розшук, починаючи з Януковича і закінчуючи керівниками міліції, які причетні до розстрілів на Майдані», - розповів Ярема.

Він додав, що зараз практично всі підозрювані зняті з розшуку.

За словами Яреми, за результатами роботи управління спецрозслідування за чотири роки вже сотні справ розглянуті в суді, прийняті рішення щодо всіх співробітників ДАІ, які переслідували майданівців. «У суді перебуває справа про викрадення Ігоря Луценка і вбивства Юрія Вербицького, коли їх викрали і вивезли в ліс», - додав він.

На думку Яреми, основна проблема полягала в тому, що «ніколи українська правоохоронна система не стикалася з проблемою, коли інша сторона не видає людей, які скоїли тяжкі злочини».

Нагадаємо, Горбатюк заявив, що Інтерпол категорично відмовляється оголошувати в розшук будь-якого фігуранта справ про події Євромайдану, посилаючись на те, що ці злочини здійснювалися в умовах зміни влади, отже, можуть бути ознаки політичних переслідувань.

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
вчора, 06:06
Полтава
Впродовж 1727-1734 років цей чоловік командував Військом Запорозьким на Лівобережжі. Був серед тих, хто підтримав Івана Мазепу і Карла XII.
09 грудня, 13:41
Полтава
А слуги урода знищують все на місцях.
07 грудня, 15:15
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06 грудня, 08:28
Полтава
Депутати та чиновники на Полтавщині заходилися перекроювати громади під власні забаганки. На нагальні потреби воїнів і їхніх родин байдуже.
05 грудня, 06:01
Полтава
Захисник України був нащадком поселенців далекосхідного Примор'я, чия родина повернулася на землі предків у 1990-х. Він загинув торік у бою.
04 грудня, 14:53