Експерти США про призначення Венедиктової: «Повернення до старих і лихих часів»

Виміри
18 березня, 12:35

Американські експерти не бачать в ній незалежного генпрокурора

Призначення Ірини Венедиктової новим генеральним прокурором різко сприйняли у США. Американські експерти одноголосно розкритикували дії української влади: дехто з них вважає, що вона не підходить на роль генерального прокурора, інші впевнені, що екс-генпрокурор Руслан Рябошапка був цілком адекватним варіантом.

Про це повідомляє «Голос Америки».

Експерт Центру міжнародного приватного підприємництва Ерік Гонц вважає її призначення тривожним дзвіночком для незалежної прокуратури.

«Одним з найбільших нарікань бізнесу в Україні є нестача правосуддя. Тепер в Україні генеральний прокурор, котра дуже наближена до партії президента, і моє побоювання в тому, що інвестори і бізнес сприймуть її призначення як повернення до старих правил в Україні. Це призначення демонструє зміну підходу адміністрації Зеленського. Мовляв, ось ми всі нові обличчя в уряді. Й маємо Генерального прокурора, котра насправді тісно заплетена в так звану українську еліту», − сказав він.

Експерт зазначив, що саме Руслан Рябошапка демонстрував свою незалежність від влади і мав серйозну підтримку на Заході. Також він вважає, що призначення нового уряду може настрахати закордонних кредиторів.

«Мене, як оглядача ситуації в Україні, лякає те, що Україна повертається у старі лихі часи. Звільнити з уряду важливих гравців, котрі мали гарні стосунки з МВФ, було надзвичайно поганою ідеєю. Якби я мав можливість поговорити з президентом Зеленським, я сказав би йому: припиніть, будь ласка, не робіть більше ніяких змін, інвестори й так на межі, Україну й так вже розглядають як країну високих ризиків. Зупиніться, просто зупиніться», - нарікає Гонц.

Експерт аналітичного центру «Атлантична рада» Мелінда Герінг вважає Ірину Венедиктову не готовою до посади генерального прокурора України, підкресливши, що вона є політичною фігурою. Також її не вражає й гендерний момент, що вперше генпрокурором стала жінка. За її словами, у першу чергу важливе значення має гарна репутація.

«Вона – абсолютно помилкова кандидатура на цю посаду. Посада генерального прокурора – одна з п'яти найважливіших посад в країні. Вона ніколи не була прокурором, вона політично не є нейтральною, що передбачене законом, і вона є політичною фігурою – третій номер в партії «Слуга народу» у минулому році. Вона навіть не пройшла конкурсу на посаду у Верховному суді. Якщо Венедиктову призначили, щоб вона висунула звинувачення проти Петра Порошенка (п'ятого президента України – ред.), ми повертаємося до старих лихих часів. Генеральна прокуратура не мала б грати у такі ігри», - зазначила вона.

 А ось політичний оглядач Джонатан Брансон з центру SOSi Exploit більш оптимістичний і не вбачає серйозних підстав для критики на адресу Венедиктової.

«Якщо справи підуть дійсно так, як побоюються активісти, тоді деяку їхню критику можна буде виправдати. Поки що це спекулятивна критика. В Україні до цього часу дуже багато людей підтримують цього президента, в Україні до цього часу панує оптимізм. Звісно, нещодавно були прийняті негативні рішення щодо нового уряду, але слід поважати вибір українців», − висловився Брансон.

Під час обговорення кандидатури генерального прокурора депутати задавали їй гострі питання, зокрема, чи гарантує вона відсутність політичних переслідувань, чи будуть розслідувані і підписані підозри щодо топ-політиків, на що Венедиктова пообіцяла швидкі «посадки».

Післяслово перекладача. З вашого, панове, дозволу, коротесенька заувага до міркувань панів-експертів. За усієї поваги до штатівських професіоналів, у чийому реноме не нам сумніватися, не станемо й кепкувати, мовляв, їм із-за Атлантики видніше. Можливо, й так. Нам же отут неозброєним оком диванного дилетанта видно – будь-яке кадрове призначення у периметрі сценічного шоу блазнів з «Кварталу» є, насамперед, виявом дрімучого малоросійства випадкових зайд на Печерських пагорбах.

Венедиктова? Відсотків на 250-300 клеврет сцаря. Чого чекати від генпрокураторки? Хм. Єдине, чого не повторить карколомна кар'єристка – виконання музичного пасажу за роялем у манері Зеленського. З гендерних причин.

Не хворійте, в усіх венедиктових – доля роси на сонці.

Автор : Вадим Демиденко
Читайте також:
Масова зрада є чорною плямою на репутації спецслужби.
21 травня, 13:56
Чому мовчать ягнята зі служб, у яких обов’язок боротися з систематичними розкраданнями державного та місцевих бюджетів?
18 травня, 21:16
За період з 2017 року по квітень 2020 року фаворити «Укравтодору» виграли підряди на 37,62 млрд грн.
12 травня, 20:16