Експодатківець з Полтави прикривав незаконну діяльність горілчаного заводу

ПОЛТАВА
21.06.2023, 13:31

Експосадовець «заплющував очі» на порушення та навіть надавав практичні поради, як краще приховати незаконну діяльність

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру ексначальнику одного з відділів Головного управління податкової служби у Полтавській області, який заради особистої наживи сприяв незаконній діяльності місцевого лікеро-горілчаного заводу.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Встановлено, що підприємство виробляло горілку та різноманітні алкогольні настоянки без відповідної ліцензії та з підробленими акцизними марками.

«Щоб прикрити таку діяльність та не сплачувати податки, готову продукцію підприємство збувало гуртовими партіями за готівку по всій Україні та не відображала це у податковій звітності. За одну зміну завод виготовляв від 30 до 60 тис. пляшок продукції», – йдеться в повідомленні.

Лише від одного складу, на якому зберігалося понад 74 тис. пляшок з алкоголем, бюджет недотримував близько 2,5 млн грн акцизного податку.

«Прикривав цю діяльність керівник підрозділу податкової, який разом з підлеглими мав би контролювати достовірність податкової звітності та обсяги виробництва алкогольних напоїв. Але він «заплющував очі» на порушення та навіть надавав практичні поради, як краще приховати незаконну діяльність. Також він узгоджував з керівництвом підприємства дати та час проведення податкових перевірок, які в результаті були лише формальністю», – додали в ДБР.

Експодатківець з Полтави прикривав незаконну діяльність горілчаного заводу_1
Експодатківець з Полтави прикривав незаконну діяльність горілчаного заводу_3
Експодатківець з Полтави прикривав незаконну діяльність горілчаного заводу_5

Також податківець продавав контрафактний алкоголь на території Полтавської області.

Під час обшуків працівники ДБР вилучили на виробництві та складах підприємства понад 400 тис. пляшок з підробними марками акцизного податку та сотні тисяч підроблених акцизних марок. Після початку розслідування ДБР фігуранта звільнили з податкової служби.

Колишній чиновник підозрюється у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років.

Досудове розслідування триває. Повідомлення про підозру фігуранту буде доповнене й іншими обставинами злочину. Встановлюються інші співучасники правопорушення з-поміж працівників податкової та заводу.

Читайте також:
Кримінал
Його обвинувачують у відмиванні сотень мільйонів доларів на території Європейського Союзу, України та Великої Британії.
12 квітня, 20:03
Опінії
Чому, за такої катастрофічної ситуації на фронті, в нас армія правоохоронців у тилу вже перевищує кількісний склад ЗСУ?
11 квітня, 11:26
Полтава
Порушники нерестової заборони продовжують завдавати шкоди біорізноманіттю Полтавщини. Шкідництво обраховується мільйонами гривень.
10 квітня, 21:53
Кримінал
У 2020 році місцеві фермери розширили своє поле на територію заказника, знищивши щонайменше 8 га еталонних степів.
06 квітня, 13:21
Полтава
Тепер правопорушнику загрожує від 6 до 10 років позбавлення волі із конфіскацією майна. Розпочато розслідування ситуації.
25 березня, 13:45
Кримінал
Сам Макогон покинув Україну і, за останніми даними, мешкає в Канаді.
22 березня, 10:14