Експрезидент Фінляндії: в Європі відсутня єдність, як перед Другою світовою війною

СВІТ
07 січня, 08:26
Експрезидент Фінляндії: в Європі відсутня єдність, як перед Другою світовою війною
Фото: Iltalehti

Провокаційні дії голів словацького та угорського урядів викликають занепокоєння. Ресурсній федерації московії на руку безлад на континенті.

Такий погляд у розмові з журналістами телеканалу Eesti Rahvusringhääling озвучив 12-й президент Фінляндської республіки Саулі Нійністьо. Він хотів би бачити серед країн-учасниць ЄС такий єднальний дух, щоби будь-який напад РФ розглядався як агресія на всю Європу.

Колишній фінський лідер просуває спільну оборонну стратегію, яка аналогічна до тієї, котра чинна для членів Північноатлантичного альянсу, проте не дублює її оборони. Причину появи саме такої ідеї Саулі Нійністьо називає нерішучість уряду США і керівництва НАТО застосовувати Статті 4 та 5, особливо під час гібридних атак.

«Мусимо пам'ятати, що європейці мають далекосяжні зобов'язання у рамках власної статті 42.7 Лісабонського договору пропонувати допомогу. Документ зобов'язує країни-учасниці ЄС надавати допомогу всіма доступними засобами, якщо одна з країн є об'єктом збройного нападу. У статті прямо не зазначено, що збройні сили також є частиною допомоги, яку надають одна одній члени ЄС.

Проте теперішній брак єдності між європейськими країнами однією із найбільших загроз. Треба розуміти, що якщо будь-яка країна ЄС знаходиться в небезпеці або стикається з дуже складною ситуацією, весь Союз і його члени також знаходяться в небезпеці. Не всі лідери, зокрема Угорщини та Словаччини, глибоко осмислили реальність, в якій ми всі опинилися після нападу РФ на Україну. І це дуже гнітить», — заявив пан президент.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», безпека 5,5-мільйонної країни на півночі Європи у руках самих її мешканців. Адже, як доводить історія, коли фінська нація об'єднана, — її важко перемогти навіть зброєю.

Читайте також:
Опінії
Основна проблема полягає у тому, що правдивої історії України за кордоном не знають. Там панує свій шовіністичний погляд на минуле.
03 лютого, 08:25
Опінії
Не одній Москві хочеться привласнити українські землі. Наші так звані західні партнери у регіоні Міжмор'я теж мають намір розширитися.
31 січня, 19:24
Політика
Цьогорічне волевиявлення у сусідній країні може повпливати на подальший рівень підтримки. Остаточне рішення ухвалять виборці 18 травня.
29 січня, 13:46
Життя
Рослина була поширена на землях північної Фінляндії та Норвеґії впродовж 260-1906 років. Станом на тепер вона повністю вимерла.
28 січня, 08:26
Світ
Мета проєкту — сприяти розвитку транспортних коридорів між двома країнами. Планується спорудити 4 переправи через річку Прут.
12 січня, 15:12
Світ
Дотримуючись усіх міжнародних норм, правил і законів фінляндські прикордонники взяли на абордаж російський танкер у морі. Було ефектно.
10 січня, 07:10