Ердоган може запропонувати Заходу послабити санкції проти РФ

СВІТ
25.07.2023, 15:59
Ердоган може запропонувати Заходу послабити санкції проти РФ

Туреччина не зацікавлена ​​в ескалації, проте хоче зберігати й надалі добрі відносини з Росією, навіть, якщо українці продовжать страждати.

Про це в інтерв'ю німецькому виданню "Der Spiegel" заявила старший аналітик Центру досліджень сучасної Туреччини у Карлтонському Університеті пані Євгенія Габер, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За її словами, так звана зернова угода є одним із найбільших дипломатичних успіхів Туреччини, оскільки йдеться про репутацію та престиж країни, а президент Реджеп Тайїп Ердоган не хоче ставити власні успіхи під загрозу.

Анкара також є одним із головних бенефіціарів вказаного міжнародного документа, тож значна частина українського зерна спочатку потрапляє до турецьких портів, переробляється на борошно, а потім експортується до близькосхідних і африканських країн.

«Туреччина має економічний інтерес в успішному посередництві, а також має кілька аргументів, щоб переконати Росію. Туреччина для Росії є "своєрідним рятівним кругом". Анкара має певний вплив на Москву. РФ була значною мірою ізольована з початку війни в Україні. Однак Туреччина продовжує пов'язувати Росію із Заходом. Москва може посилати свої меседжі світу через Анкару. За зачиненими дверима Туреччина тисне на Росію, щоби вона якомога швидше зняла блокаду угоди», – зазначила Євгенія Габер.

Старший аналітик Карлтонського Університету додає, Туреччина є одним із найважливіших експортних ринків російського збіжжя, зокрема у Сирії Москва теж залежить від доброї волі Анкари.

«Останнім часом Ердоган неодноразово посилав Москві сигнали, демонструючи, що він йде власним політичним шляхом. Як приклад вона наводить підтримку Україною членства в НАТО і те, що це дозволило кільком командирам "Азова" повернутися на батьківщину в Україну. Передбачаю, що найближчими тижнями Ердоган спробує виступити посередником між Росією та Заходом з метою послаблення деяких санкцій проти Москви. Захід може піти на скромні поступки російському аграрному сектору, щоб урятувати зернову угоду», – висновує пані Габер.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що житниця Європи вкотре опинилася під ударом російських загарбників, які досі марять штучно спровокованим глобальним голодом.

Читайте також:
Світ
Америка, що роками забезпечує грошима і зброєю сіоністську окупацію Палестини, проти геополітичної суб'єктності палестинського народу.
04 квітня, 19:18
Світ
Люди від природи завжди хочуть тримати голову глибоко у піску наче ті страуси. А ще краще — у мармеладі.
01 квітня, 19:31
Війна
Після візиту яструба миру Джейка Саллівана до Києва виявилося, що не КНР стане на захист РФ, а США. За океаном уже готують «ніжки Байдена».
24 березня, 09:33
Війна
Черговий «яструб миру» з берегів Потомаку пропонує зійтися жертві з агресором «десь посередині». Про наслідки цього у Вашинґтоні не думають.
05 березня, 14:56
Світ
Прорубана Пєтром I хвіртка насправді не була чимось новим для колишнього ординського улусу. Погляди на Захід у Кремлі виношували й раніше.
25 січня, 07:19
Опінії
Чому колективний Захід не вивчив урок?
06 січня, 14:37