Ердоган з Орбаном домовилися впустити Фінляндію у НАТО

СВІТ
17 березня, 18:36
Ердоган з Орбаном домовилися впустити Фінляндію у НАТО
Фото: Al-Monitor

Невдовзі Суомі офіційно поповнить лави Північноатлантичного альянсу, бо Туреччина з Угорщиною не чинитимуть перепон на шляху вступу.

Такі відомості з президентського палацу в Анкарі та прем'єрської резиденції у Будапешті оприлюднило видання "Euronews", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Під час зустрічі з лідером Фінляндії Реджеп Тайїп Ердоґан запевнив свого vis-à-vis Саулі Нійністьо, що на найближчому засіданні Парламенту Туреччини відбудеться ратифікація фінського членства у НАТО.

Натомість Віктор Орбан також заявив, що Парламент Угорщини ухвалить аналогічне рішення 27 березня, щоби дозволити Суомі стати міцною фортецею на північно-східному фланзі оборонного Альянсу.

Водночас Стокгольм поки не виконав усі висунені Анкарою умови щодо членства у НАТО, зокрема не видав Туреччині "курдських терористів", екстрадиції яких президент Ердоган вимагає майже рік.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", широкомасштабна воєнна агресія РФ проти України змусила остаточно відмовитися від колишньої нейтральності миролюбні Швецію та Фінляндію.

Ердоган з Орбаном домовилися впустити Фінляндію у НАТО_1
Читайте також:
Політика
Багаторічні всесторонні міцні взаємини Києва з Токіо зближують наші далекі одна від одної країни попри відстань і різницю у культурі.
09 березня, 19:57
Політика
Диктаторський комуністичний режим Китаю запропонував Україні свій варіант завершення війни проти РФ, який наразі розглядають.
21 лютого, 20:05
Війна
Зазначається, що лідери обговорили тісну координацію з питань підтримки України, в тому числі оборонну, економічну й гуманітарну допомогу.
21 лютого, 11:19
Війна
Одним з елементів "формули миру" авторства Сі Цзіньпіна є відтягування голосів на Генеральній Асамблеї ООН від проукраїнських резолюцій.
20 лютого, 21:22
Світ
Вашинґтон став новим зовнішньополітичним куратором Баку і Єревана, примирення яких покладе край багаторічному двосторонньому конфлікту.
18 лютого, 21:24
Політика
Пекін посилює свій геополітичний вплив в Азії. Крім Астани, Бішкека, Улан-Батора і Пхеньяна тепер опинився і Тегеран...
16 лютого, 21:31