Ерзянська мова знову зазвучала піснею у Ніжині

ПОЛІТИКА
02 червня, 14:57
Ерзянська мова знову зазвучала піснею у Ніжині

Держаний університет імені Миколи Гоголя став справжнім осердям фіно-угорського руху. Тут відчувається нагальна потреба дезінтеграції РФ.

Відомості про це із прифронтової Чернігівщини оприлюднила пресслужба Ліґи Вільних Націй. Зазначається, що на тижні у місті відбулася публічна презентація ерзянського музичного альбому харківського етнофолк-гурту «Nármunne» (у перекладі, «Пташка»).

Серед ініціаторів заходу — вітчизняний Центр фіноугористики імені Анатолія Рябова, заснований у стінах ніжинського вишу 2,5 роки тому. Прикметно, що і ректор — доктор історичних наук Олександр Самойленко — прихильний подібним подіям.

«Мала честь виступити в одному із найстаріших університетів України у місті Ніжин, де навчався сам Гоголь і багато інших видатних постатей. Також в цьому університеті навчався ерзянський вчений-лінгвіст Анатолій Рябов. Радію, що наш концерт відкривався піснею «Червона Калина» ерзянською мовою, яку хором співали зі студентами», — прокоментувала співачка із гурту «Nármunne» пані Олена Кутирьова.

Водночас присутній на заході верховний старійшина (інязор) ерзян, ветеран Збройних Сил України Сирєсь Боляєнь зауважив, що розділяє із народом Україні сум, біль, ненависть до спільного ворога: «Це наша війна! Éрзянський народ, який мріє про свободу, вірить у власну суверенну державу — майбутню Ерзянь Мастор. Тож ми — союзники українцям».

А проте, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що фіно-угорська проблема — голка в яйці російського Кощія, який засів у кремлівському бункері. Здобувши її, імперія більше не відродиться!

Читайте також:
Історія
Нащадки борців за волю України часів Другої світової війни пам'ятають, яка ціна заплачена за наше життя. Патріотизм виховується змалечку.
02 червня, 10:24
Спорт
Спортивна подія відбулася 16-17 лютого. Участь у змаганні взяли представники 19 команд у віці 14-15 років із чотирьох областей.
22 лютого, 06:09
Полтава
Полтавщина — самобутній край, де крім літературної спадщини Івана Котляревського і галушок є маловідомі широкому загалові народні традиції.
16 січня, 21:37
Полтава
Займання сталося у ніч проти 14 січня у будівлі на вулиці Липневій поруч із Гожулами. Причини пожежі станом на цю мить поки невідомі.
14 січня, 19:57
Життя
Цвинтарі у містах північних і центральних федеральних земель Німеччини припинили ховати небіжчиків. Усе через аномальну повінь.
07 січня, 13:57
Кримінал
Натомість в Україні прислуга сіоністів керує державою з Печерських пагорбів Києва та збагачується на війні. Нахабству блазнів немає меж.
02 січня, 21:21