Естонія готова закрити кордон з московією

СВІТ
24.11.2023, 06:45
Естонія готова закрити кордон з московією

Країна звинуватила прикордонників рф у гібридному нападі за допомогою мігрантів

Московія бере участь у гібридній операції з нападу на Естонію за допомогою мігрантів, яких доставляє на прикордонний перехід поблизу Нарви.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс, повідомляє Reuters.

Близько 30 мігрантів, здебільшого із Сомалі та Сирії, з минулого четверга намагалися проникнути в Естонію з московії через пункт пропуску в Нарві. Зазначається, що ніхто з них не попросив притулку і всіх їх повернули назад.

Міністр сказав, що Естонія підготувалася до закриття прикордонних переходів, якщо міграційний тиск з боку московії зросте, а також до вжиття заходів щодо мігрантів, якщо вони спробують в’їхати за межі офіційних пунктів перетину кордону.

«На жаль, є багато ознак того, що в цьому замішані російські прикордонники і, можливо, інші відомства» — сказав міністр.

Він також додав, що міграційний тиск на східний кордон Європи, який триває, являє собою гібридну операцію рф.

Уряд Естонії готовий закрити кордон із московією, але поки що для цього немає вагомого приводу.

За словами прем'єр-міністра Каї Каллас, йдеться про гібридну атаку з боку Росії, і якщо становище з напливом мігрантів погіршиться, то кордони будуть закриті. Але поки що ситуація стабільна і перебуває під повним контролем.

Каллас зазначила, що наплив мігрантів з боку московії не став несподіванкою для Естонії, і уряд уважно стежить за ситуацією.

«Зараз ми маємо справу з міграційною атакою малої інтенсивності. Оскільки у звичайній ситуації московія не пропускає через свій кордон людей без необхідних документів. Але така діяльність московії нітрохи не дивна – ми до цього готувалися, і передбачали, що вони будуть використовувати цю зброю проти нас» — сказала прем'єрка.

За її словами, на всіх прикордонних пунктах вже є усе необхідне для того, щоб їх закрити, якщо буде потрібно.

Нагадаємо, що Фінляндія закрила чотири КПП на кордоні з московією.

Норвегія стежить за ситуацією з російськими мігрантами, наразі збільшення активності немає. Однак країна готова оперативно закрити пункти пропуску на кордоні з московією, якщо виникне така необхідність.

Про це заявила міністерка юстиції Норвегії Емілі Енгер Мель, повідомляє NTB.

вибір редакції
Читайте також:
Історія
25.III.1949 сталінський режим здійснив примусове виселення уродженців балтійських країн за Урал; свою операцію чекісти назвали "Прибій".
25.03.2023, 20:05
Світ
Громадян України, які втекли від російської воєнної агресії з Луганської та Донецької областей, не пропускають до Європейського союзу.
15.10.2022, 20:00
Світ
Латвія, Литва та Естонія домовилися суттєво обмежити в'їзд росіян, які мають чинні шенгенські візи.
07.09.2022, 13:29
Світ
В Альянсі говорять про розміщення важкої зброї в регіоні
16.06.2022, 16:42
Економіка
Латвія, Литва й Естонія перестали отримувати природний газ із московії.
03.04.2022, 14:45
Світ
У їхніх телефонах виявили шпигунські програми.
вчора, 18:38