Естонія не має морального права домовлятися з РФ за спиною України

СВІТ
20 лютого, 16:15
Естонія не має морального права домовлятися з РФ за спиною України

Естонська урядова коаліція планує ратифікувати угоду з Кремлем про міждержавний кордон, аби відновити дружні відносини.

Представники Консервативної народної партії вже виступили з осудом такого кроку, обіцяючи зібрати велелюдний протест під стінами парламенту.

Таку інформацію оприлюднило видання "Delfi", посилаючися на офіційну заяву ексміністра внутрішніх справ Естонії — націоналіста Марта Гельме, який перебуває в опозиції.

За словами колишнього урядовця, ратифікація угоди з РФ не поліпшить стосунків, адже путінський режим сам свідомо пішов на конфронтацію з усім Європейським союзом.

 «Ось ця ситуація, що виникла, чітко показує: наш уряд не розуміється на зовнішній політиці, бо його члени не знають справжню суть Росії. Тоді, коли відносини ЄС і Москви знаходяться на низькому рівні, навіть обговорюється введення нових санкцій, наші міністри чомусь збираються зробити східному сусідові справжній подарунок», — зазначив Март Гельме. 

Представник Консервативної народної партії підкреслив, що підписання будь-яких угод із Кремлем про державну межу, делегітимізує чинний від 1920 року Тартуський мирний договір, оскільки за РФ буде визнано окуповані нею з 1945 року етнічні естонські землі.

«Фактично, це означатиме нашу добровільну відмову від територій на схід від Нарви та частини Петсерімаа. Не говорячи про те, що таким чином ми схвалюємо агресію Росії проти України та російську окупацію частини Грузії. З нашого боку це виглядатиме як мінімум підступно», — підсумував Март Гельме.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що колишній очільник міністерства внутрішніх справ Естонської республіки стурбований курсом нового уряду.

Читайте також:
Про приниження земляків розповіли у МЗС РФ.
26 лютого, 15:29
Росія здійснює свавільні арешти людей для політичного зиску у міждержавних відносинах.
15 лютого, 20:09
Азербайджан просуває власну "дорожню карту" після перемоги у другій Карабаській війні, яка тривала всього 44 дні торік восени.
12 січня, 11:57
До Києва з робочим візитом прибув генеральний секретар Міжнародної організації тюркської культури (TÜRKSOY) Дюсен Касеінов.
25.12.2020, 11:23
Міністр закордонних справ України закликав американський уряд допомогти розігнати "некерований" Конституційний суд.
08.12.2020, 12:35
Угорська сторона вдалася до прямої агітації за партію угорців.
26.10.2020, 16:12