Естонія прибере усі радянські пам'ятники з публічного простору

СВІТ
05 серпня, 14:45
радянський танк у Нарві - місті з найбільшою в Естонії російськомовною громадою
радянський танк у Нарві - місті з найбільшою в Естонії російськомовною громадою

Уряд Естонії постановив прибрати радянські пам'ятки з публічного простору в найстисліші терміни

«Радянські пам'ятники треба прибрати з публічного простору, і ми зробимо це якнайшвидше. Конкретний час та порядок залежать від готовності і логістичного плану місцевих органів влади, ця логістика вимагає такої ж уваги, організації та участі від приватного сектору», – заявила Каллас.

Про це повідомляє естонський мовник ERR із посиланням на прем'єр-міністру країни Каю Каллас.

Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас
Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас
Фото:AP

Загалом  в Естонії наразі налічується від 200 до 400 таких пам'ятників.

За словами прем'єр-міністерки Естонії, російська агресія в Україні «розтяла рани в суспільстві», про які нагадують радянські пам'ятники, тому їх видалення з публічного простору необхідне, щоб уникнути додаткової напруги.

Зазначається, що можливе загострення напруженості виникло зокрема через деяку активність навколо так званого «нарвського танка» – радянського монумента, встановленого на честь звільнення Нарви під час Другої світової війни.

Водночас згідно з поясненнями глави МВС Естонії Лаурі Ляенеметса, причина того, що в Нарві біля пам'ятника-танка зібралися люди, була в необґрунтованих чутках. Однак жодних подій не сталося, оскільки поліція пояснила людям, що танк «не заберуть під покровом ночі».

Читайте також:
Світ
На його місці міська влада має намір обладнати тротуар
08 серпня, 14:27
Опінії
Цей тиждень – останній перед 9 травня. Ця дата – серцевина "руского міра", її знищення потребує найбільше сили та відваги.
03 травня, 10:22
Світ
Адміністрація західнофінляндської муніципальної громади Турку вирішила демонтувати погруддя "вождю світовому пролетаріату".
30 квітня, 07:09
Світ
Російська "п'ята колона" з-поміж жителів Таллінна і Нарви опинилася у складному становищі, через дії кремлівського щура в Україні.
29 квітня, 08:37
Кримінал
Слуги Феміди Литовської республіки розпочали розгляд позову родичів жертв подій 13 січня 1991 року проти Міхаіла Горбачова.
28 березня, 21:24
Світ
Подвійні стандарти для корумпованої еліти країн ліберально-демократичного Заходу – норма, адже вона роками харчується з рук Кремля.
16 березня, 17:09