Естонія прибере усі радянські пам'ятники з публічного простору

СВІТ
05.08.2022, 14:45
радянський танк у Нарві - місті з найбільшою в Естонії російськомовною громадою
радянський танк у Нарві - місті з найбільшою в Естонії російськомовною громадою

Уряд Естонії постановив прибрати радянські пам'ятки з публічного простору в найстисліші терміни

«Радянські пам'ятники треба прибрати з публічного простору, і ми зробимо це якнайшвидше. Конкретний час та порядок залежать від готовності і логістичного плану місцевих органів влади, ця логістика вимагає такої ж уваги, організації та участі від приватного сектору», – заявила Каллас.

Про це повідомляє естонський мовник ERR із посиланням на прем'єр-міністру країни Каю Каллас.

Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас
Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас
Фото:AP

Загалом  в Естонії наразі налічується від 200 до 400 таких пам'ятників.

За словами прем'єр-міністерки Естонії, російська агресія в Україні «розтяла рани в суспільстві», про які нагадують радянські пам'ятники, тому їх видалення з публічного простору необхідне, щоб уникнути додаткової напруги.

Зазначається, що можливе загострення напруженості виникло зокрема через деяку активність навколо так званого «нарвського танка» – радянського монумента, встановленого на честь звільнення Нарви під час Другої світової війни.

Водночас згідно з поясненнями глави МВС Естонії Лаурі Ляенеметса, причина того, що в Нарві біля пам'ятника-танка зібралися люди, була в необґрунтованих чутках. Однак жодних подій не сталося, оскільки поліція пояснила людям, що танк «не заберуть під покровом ночі».

Читайте також:
Блоги
Ура-патріотизм на тлі війни – ніщо інше, як профанація пам'яті та відвертий плювок у полеглих Героїв. Досить займатися популізмом на крові!
17 вересня, 18:45
Полтава
Добігає кінця голосування за нові назви для вулиць нашого міста, з яких нарешті мають щезнути імена і прізвища окупантів із Московії.
28 березня, 22:02
Політика
На тлі стихійних протестів в Улан-Баторі монґольська влада вирішила "зіграти у патріотизм", розпочавши перехід на традиційну писемність.
07.12.2022, 06:34
Політика
На 31-му році відновленої державної самостійності в українській столиці не місце усіляким бовванам совєцької та імперської доби.
05.11.2022, 09:18
Світ
На його місці міська влада має намір обладнати тротуар
08.08.2022, 14:27
Опінії
Цей тиждень – останній перед 9 травня. Ця дата – серцевина "руского міра", її знищення потребує найбільше сили та відваги.
03.05.2022, 10:22