F-16 проти МіГ-29

ВІЙНА
29.08.2023, 10:15
F-16 проти МіГ-29

Atlantic Council провела порівняння літаків

Російські літаки використовують ракети з активним радіолокаційним самонаведенням, такі як Р-77 і Р-37М надвеликої дальності. F-16, ймовірно, будуть оснащені ракетами AIM-120 AMRAAM класу «повітря-повітря».

Є надія, що F-16 допоможуть українським силам компенсувати втрати у боях в повітрі, яких Україна вже зазнала під час війни. Військово-повітряні сили України вступили у війну з винищувачами, розділеними на літаки старшого покоління МіГ-39 та Су-27. росія досі мала вирішальну перевагу в радіолокаційних і ракетних можливостях повітря-повітря.

В Atlantic Council зібрали деякі важливі характеристики американських винищувачів, на які так чекають в Києві, та порівняли їх із російськими аналогами, які просто зараз становлять загрозу для українців, систематично атакованих із повітря.

Російські літаки, такі як Су-35С і Міг-31БМ, мають передові радіолокаційні системи, які можуть зафіксувати та обстріляти українські літаки до того, як останні зможуть їх виявити.

Крім того, ці російські літаки використовують ракети з активним радіолокаційним самонаведенням, такі як Р-77 і Р-37М надвеликої дальності, які значно перевершують напівактивні Р-27, які мають українські винищувачі.

Ці фактори означають, що українські пілоти досі воювали з наявністю великих недоліків, оскільки російські літаки могли першими побачити українські літаки та стріляти, перш ніж вони зможуть відповісти.

F-16 будуть перевершувати старі українські літаки. 

Завдяки потужнішим радарам і кращій стійкості до перешкод F-16 зможуть виявляти російські літаки на великих відстанях і дозволять українським пілотам залишатися далі за межами зони дії передової російської ППО.

 Крім того, ці F-16, ймовірно, будуть оснащені AIM-120 AMRAAM, ракетами класу «повітря-повітря», які мають аналогічні та, ймовірно, кращі характеристики порівняно з російськими Р-77. 

Крім того, діючі F-16 забезпечать Україні платформу, здатну легко інтегрувати широкий спектр складних систем озброєння, якщо Сполучені Штати та інші країни вирішать надати їх у майбутньому.

Це може включати AN/ALQ-131, блок електронної протидії, призначений для шифрування ворожого радара, щоб уникнути виявлення, або кінетичну зброю, наприклад бомбу малого діаметра, і навіть крилаті ракети, такі як AGM-158 JASSM

Щойно Україна матиме можливість експлуатувати F-16, країни НАТО можуть потенційно відкрити цю зброю, оскільки вона легко сумісна з винищувачами американського виробництва, на відміну від радянських літаків, які раніше використовувалися.

Нарешті, передача F-16 може дати непряму вигоду від вивільнення додаткових українських протиповітряних систем для захисту від російських безпілотників і ракетних атак. Забезпечивши більш потужну авіацію для прикриття своїх військ на передовій від повітряного нападу, Україна може мати змогу виділити більше засобів ППО наземного базування для захисту свого цивільного населення та критичної інфраструктури від невибіркових ракетних ударів росії.


Atlantic Council — аналітичний центр, неурядова організація США, котра переважно досліджує міжнародні відносини атлантичної спільноти та проблеми міжнародної безпеки.

Автори: Clementine G. Starling, Jacob Mezey, and Holly Ryan

Читайте також:
Війна
Відповідь вам не сподобається. Проте дати її хтось та й мусить, аби кривавий Чин наших полеглих Героїв не був марним!
18 квітня, 13:36
Війна
Боротьба української протиповітряної/протиракетної оборони за контроль над небом показує ризики для єврейської держави. Агресор випробовує.
17 квітня, 19:57
Політика
Мало іноземців знають росію так добре, як досвідчений український розвідник Олександр Литвиненко. Замолоду він навчався у Москві.
17 квітня, 13:34
Політика
У позаамериканському інформаційному просторі панує шкідлива думка, мовляв, Конґрес хоче припинити підтримку України. Але правда складніша.
16 квітня, 07:01
Політика
Експерт попередив про незворотний процес в Україні
15 квітня, 10:27
Війна
Окупанти можуть спробувати штурмувати Харків
13 квітня, 18:39