Феміністка пояснила, чому вимагає ратифікувати Стамбульську конвенцію

ПОЛІТИКА
06.03.2020, 10:50
Учасник минулорічного Жіночого маршу у Києві
Учасник минулорічного Жіночого маршу у Києві
Фото: Kiev.informator.ua

Документ необхідно прийняти з термінами «гендер» і «сексуальна орієнтація».

Голова феміністичної і ЛГБТ-організації «Інсайт» Олена Шевченко пояснила суть однієї з головних вимог цьогорічного маршу 8 березня – ратифікації Стамбульської конвенції.

Зазвичай прихильники ратифікації стверджують, що метою документу є протидія насильству над жінками, але Шевченко наголосила, що конвенція необхідна для імплементації у законодавство термінів «гендер» і «сексуальна орієнтація».

Олега Шевченко
Олена Шевченко
Фото:особиста сторінка Facebook

«8-го березня відбудеться дуже важлива подія для України. Ми виходимо на "Марш жінок"... Ми вимагаємо негайної ратифікації Стамбульської конвенції з гендером і сексуальною орієнтацією»,написала Шевченко у себе на сторінці.

Варто відзначити, що противники Стамбульської конвенції неодноразово наголошували, що документ може бути ратифікований частково: таким чином, аби його метою справді була турбота про жінок, натомість він не містив термінології, пов'язаної з ідеями руху ЛГБТ.

Учасники минулорічного жіночого маршу
Учасники торішнього жіночого маршу
Фото:Kiev.informator.ua

Стамбульську конвенцію відмовилися ратифікувати чимало європейських держав: Велика Британія, Болгарія, Чехія, Угорщина, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Словаччина.

Затвердження Стамбульської конвенції нерідко супроводжувалося масовими акціями протесту. Зокрема, у березні позаминулого року акції протесту проти ратифікації угоди у Хорватії об’єднали до сорока тисяч учасників.

Читайте також:
Політика
Десятиліттями у вітчизняній політиці та громадській дільності паразитували українофоби. Вони служили двом господарям: Москві та Заходу.
10 березня, 08:42
Світ
Світовий банк заявив, що закон Уганди про смертну кару за гомосексуальність суперечить його основним цінностям.
17.08.2023, 15:55
Політика
На 10-му місяці 9-річної війни проти необільшовицької росії у суспільстві досі є ті, хто прагне відробити деструктивні лівацькі гранти.
11.12.2022, 18:38
Світ
Урядова криза в Естонії, спричинена критикою очільника МВС Марта Гельме на адресу ЛҐБТ-спільноти, завершилася.
27.10.2020, 09:48
Світ
Угоду щодо так званої протидії домашньому насильству, ініційовану Радою Європи, перевірять на відповідність чинному законодавству Латвії.
04.08.2020, 13:49
Політика
Внесений проєкт має укріпити інститут родини, який намагаються розвалити західні фонди та їхні рупори.
27.07.2020, 13:47