Фігурантам справи Шеремета змінили підозри

22 травня, 08:52
Фігурантам справи Шеремета змінили підозри
Фото: INSHE.TV

до Юлії Кузьменко, Андрія Антоненка і Яни Дугарь додалися «невстановлені організатори»

Слідство змінило підозри Юлії Кузьменко, Андрію Антоненку і Яні Дугарь у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Про це Бабелю повідомили адвокати Юлії Кузьменко – Тарас Безпалий  і Андрія Антоненка – Дмитро Круговой.

«Усім трьом сьогодні змінили підозри», - заявив Безпалий. За його словами, у справі з'явилися невстановлені особи, котрі є організаторами, і стосовно них матеріали виділили в окреме провадження.

Раніше в документі йшлося про те, що незаконні дії були вчинені під впливом «ультранаціоналістичних ідей» і «величі арійської раси», тепер же «невстановлені особи, діючи з особистих спонук, вирішили створити в суспільстві вкрай резонансну подію – з метою подальшого провокування численних акцій протесту».

Ці невстановлені особи «залучили» Андрія Антоненка, Яну Дугарь і Юлію Кузьменко, що є неорганізованою групою. За словами Кругового, Антоненко тепер не організатор, а виконавець за попередньою змовою.

Так само, за словами Безпалого, в документі прописано, що Юлія Кузьменко також є виконавцем, а Яна Дугарь – пособником.

В документі тепер вказується, що Кузьменко заклала вибухівку разом з Антоненко, але не натискала на спусковий пристрій: раніше у підозрі йшлося, що вона й закладала вибухівку, й натискала на спусковий пристрій.

Крім того, що Антоненко, Кузьменко і Дугарь підозрюються у здійсненні вбивства небезпечним для багатьох осіб способом (п.п. 5, 12 ч. 2 ст. 115 КК), їм додали ще два склади злочину. Це умисне знищення майна (тобто автомобіля «Субару», на якому їхав Павло Шеремет, що спричинило загибель людини – ч.2 ст. 194 КК) і зберігання вибухових пристроїв (ч. 1 ст. 263 КК).

Організатори, за версією слідства, спонсорували діяльність Антоненка, Кузьменко і Дугарь, планували їхні витрати, пов'язані з підготовкою вбивства, а також передавали кошти виконавцям, повідомив Безпалий.

12 грудня 2019 року глава МВС Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у вбивстві Шеремета. Пізніше на брифінгу правоохоронці представили частину результатів слідства і назвали підозрюваних: військова медсестра Яна Дугарь, лікар Юлія Кузьменко, музикант і співробітник Сил спецоперацій Андрій Антоненко. Усім їм повідомили про підозру і обрали запобіжний захід – утримання під вартою.

1 та 2 квітня Печерський районний суд Києва продовжив запобіжні заходи Кузьменко і Дугарь. 5 травня під арештом залишили Антоненка.

Форум ОРД

Читайте також:
Деякі зізнаються, що голосували за нього на виборах до ВР, навіть в очі не бачивши. А тепер жалкують про своє поспішне рішення.
вчора, 20:40
Йоель Ліон порадив українцям не нарікати на кількість євреїв-олігархів та забути про власну історію.
вчора, 18:23
Постраждали сотні людей, проте точну кількість встановити поки що неможливо.
вчора, 17:30
Ідея депутатів виглядає як спроба заробити на виготовленні спецодягу, який безкоштовно, звісно, не видаватимуть.
вчора, 16:27
Закладам харчування приймати відвідувачів у приміщенні при дотриманні заходів, а літнім людям – вийти з самоізоляції.
вчора, 15:21
Уповноважена з прав людини заявила про незаконні обшуки в кримськотатарських родинах.
вчора, 14:18