Фіни пропонують використовувати пісок як замінник газу і нафти

СВІТ
08.11.2022, 09:03
Фіни пропонують використовувати пісок як замінник газу і нафти

Цілорічне стабільне електропостачання з відновлюваних джерел енергії під час зміни сезонів і мінливих погодних умов можливе.

Для цього необхідна батарея, котра працює від спалювання піску при температурі 600°С, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "BBC".

Авторами технологічної інновації стали інженери-засновники корпорації "Polar Night Energy", розташованої за 270 кілометрів на північний захід від Гельсинкі у селищі Ватаянкоскі.

За їхніми словами, створена перша у світі батарея комерційного масштабу під назвою "Kankaanpää" схована у сталевому контейнері 7 метрів заввишки, містить 100 тонн будівельного піску низького сорту, дві труби теплопостачання та вентилятор, які й утворюють потужний енергоресурс.

«Гаряче повітря циркулює крізь теплообмінні труби в піску. Товста ізоляція навколо піску утримує температуру всередині батареї на рівні 600 градусів, навіть коли на вулиці мороз. Заповнена батарея зберігає 8 МВт/год теплової енергії. Коли потреба в енергії зростає, батарея вивільняє близько 200 кВт енергії через теплообмінні труби. Цього достатньо, щоб забезпечити опаленням і гарячою водою приблизно 100 будинків і громадський басейн. Акумулятор заряджається вночі, коли ціни на електроенергію нижчі», – схарактеризував механізм роботи батареї провідний науковий співробітник корпорації "Polar Night Energy" Вілле Ківіоя.

Водночас інженер уточнює, що розроблена інноваційна система взагалі не потребує технічного обслуговування, адже пісок ефективно зберігає тепло протягом місяців і має тривалий термін служби: може нагріватися та охолоджуватися скільки завгодно разів.

Знаково, але технологія "Polar Night Energy" насамперед привернула увагу тим, що здатна компенсувати нерівномірне постачання енергії з відновлюваних джерел.

На тепер проблема з літій-іонними акумуляторами, які люди використовують для живлення  ноутбуків, телефонів і електромобілів, полягає в тому, що вони постійно розряджаються, навіть коли ними не користуються.

У піщаних батареях, які просуває на ринку "Polar Night Energy", немає хімічної реакції, тому у них не відбувається такий процес старіння, втім, винахід також має свої обмеження – піщана батарея зберігає в 5-10 разів менше енергії, ніж традиційна хімічна батарея, проте вона у 8-10 разів дешевша за літієвий акумулятор, який зберігає таку саму кількість енергії.

Виробництво 8 МВт/год енергії за допомогою піщаної батареї "Kankaanpää" вже сьогодні коштує приблизно $200 тисяч, натомість стандартна літій-іонний зарядний пристрій, що накопичує 8 МВт/год енергії – щонайменше $1,6 мільйона.

«Для збільшення генерації електроенергії від розробленої нами батареї наступним кроком стане додавання турбіни. Вона перетворюватиме тепло назад у мережу», – зазначив Вілле Ківіоя.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що невдовзі у Великій Британії побудують перший прототип термоядерної електростанції.

Фіни пропонують використовувати пісок як замінник газу і нафти_1
Читайте також:
Політика
Інженери заявляють, що їм вдалося створити найдосконалішу у світі безпілотну розвідувальну систему у своєму класі.
03 квітня, 15:35
Війна
СГ дрон DJI Agras T30 перебуває на озброєнні ЗСУ. Він може бути озброєний кулеметом ПКМ 7,62x54mmR і гранатометом Bullspike-AT.
26 січня, 11:45
Життя
Лідером списку інновацій, за версією впливового наукового журналу, — ліки проти ожиріння на базі пептиду GLP-1. Йдеться про «Ozempic».
20.12.2023, 06:00
Життя
Своїми інноваціями Швеція рятує життя і техніку Сил оборони України. Як і за гетьмана Мазепи шведи на боці тих, хто боронить Європу від зла.
19.12.2023, 06:00
Життя
Інноваційна розробка відштовхує від себе будь-які рідини. Станом на сьогодні винахід поки тестують у лабораторних умовах.
25.10.2023, 21:45
Світ
В одному з найбільших оновлень ChatGPT, OpenAI запустила два нових способи взаємодії зі своїм застосунком
26.09.2023, 09:34