Фінляндія показує Україні, як правильно опікуватися безпекою цивільних

10 січня, 06:01
Фінляндія показує Україні, як правильно опікуватися безпекою цивільних
Фото: Metro

В Європі є єдина держава, яка зробила корисні висновки для зміцнення власного суверенітету від сусідства із СССР. І це — Фінляндія.

Красномовним доказом слугує велетенське укриття під землею (або ж місто-бункер) у межах столичного регіону Гельсинкі, повідомляє видання Deutsche Welle. Замість корупційних схем заради виконання «планів по шашликам» фінляндці турбуються про власну безпеку.

Власне, їхній підхід до будівництва інфраструктури у галузі цивільної оборони багато хто вважає зразковим. Так, на 5,5 мільйона жителів у країні припадає понад 50 тисяч бомбосховищ, в яких можна розмістити не менше 4,5 мільйона осіб (фактично, до 80% від усього населення — прим. ред.).

У містах-бункерах, окрім складів із запасами питної води, продуктів і ліків, є спортзали з басейнами, ігрові кімнати, приміщення для навчання дітей, ба навіть бібліотеки. Розгалужена мережа підземних укриттів у Фінляндії, як кажуть будівельники, здатна витримати ядерну і газову атаки.

«Наша країна має достатньо можливостей під поверхнею, щоби легко убезпечити все 630-тисячне населення столиці — і на додачу всіх туристів — у разі катастрофічного російського нападу. Ми готові, бо знаємо, на щó здатен наш сусід зі Сходу. Тому все має бути ідеальним та комфортним, ніби життя триває, але під товщею ґрунту», — заявив міський голова Гельсинкі пан Югана Вартіайнен.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує про те, як чинний міський голова Києва заручився підтримкою депутатів, щоби продовжувати «відмивати» кошти платників податків. Українська армія зачекає.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Вітчизняні телеком-оператори «Київстар» і «Vodafone» від травня 2024 активно тестують можливості запуску 5G-мережі. «Life Cell» пасе задніх.
04 грудня, 07:17
Економіка
Перерва у роботі інфраструктурного об'єкта тривала 2 роки. Головною причиною були наслідки російського воєнного вторгнення й окупація.
15 вересня, 16:21
Економіка
Найбільша в Україні гідротехнічна споруда потребує капітального ремонту. Але близькість фронту заважає реалізувати задумане й намічене.
04 серпня, 10:27
Опінії
Не встигли по той бік фронту оклигати від лиха в Оренбурзькій області, як з'явилася чергова напасть. Цього разу в окупованій Карелії.
31 липня, 07:09
Полтава
Міський центр позашкільної освіти «Академія майбутнього» має власне укриття. Від нині там ховатимуться у разі ракетної загрози.
21 червня, 19:12
Полтава
Нещодавні ракетно-дронові удари московитів по енергетичній системі Україні змусили чиновників звернути увагу на критичну інфраструктуру.
14 квітня, 08:09