Фінляндія показує Україні, як правильно опікуватися безпекою цивільних

10 січня, 06:01
Фінляндія показує Україні, як правильно опікуватися безпекою цивільних
Фото: Metro

В Європі є єдина держава, яка зробила корисні висновки для зміцнення власного суверенітету від сусідства із СССР. І це — Фінляндія.

Красномовним доказом слугує велетенське укриття під землею (або ж місто-бункер) у межах столичного регіону Гельсинкі, повідомляє видання Deutsche Welle. Замість корупційних схем заради виконання «планів по шашликам» фінляндці турбуються про власну безпеку.

Власне, їхній підхід до будівництва інфраструктури у галузі цивільної оборони багато хто вважає зразковим. Так, на 5,5 мільйона жителів у країні припадає понад 50 тисяч бомбосховищ, в яких можна розмістити не менше 4,5 мільйона осіб (фактично, до 80% від усього населення — прим. ред.).

У містах-бункерах, окрім складів із запасами питної води, продуктів і ліків, є спортзали з басейнами, ігрові кімнати, приміщення для навчання дітей, ба навіть бібліотеки. Розгалужена мережа підземних укриттів у Фінляндії, як кажуть будівельники, здатна витримати ядерну і газову атаки.

«Наша країна має достатньо можливостей під поверхнею, щоби легко убезпечити все 630-тисячне населення столиці — і на додачу всіх туристів — у разі катастрофічного російського нападу. Ми готові, бо знаємо, на щó здатен наш сусід зі Сходу. Тому все має бути ідеальним та комфортним, ніби життя триває, але під товщею ґрунту», — заявив міський голова Гельсинкі пан Югана Вартіайнен.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує про те, як чинний міський голова Києва заручився підтримкою депутатів, щоби продовжувати «відмивати» кошти платників податків. Українська армія зачекає.

Читайте також:
Полтава
Міський центр позашкільної освіти «Академія майбутнього» має власне укриття. Від нині там ховатимуться у разі ракетної загрози.
21 червня, 19:12
Полтава
Нещодавні ракетно-дронові удари московитів по енергетичній системі Україні змусили чиновників звернути увагу на критичну інфраструктуру.
14 квітня, 08:09
Політика
Окупаційно-терористичний контингент РФ завершує першу чергу будівництва залізниці. Невдовзі Кримський міст не буде потрібен загарбникам.
28 березня, 07:11
Економіка
Важливий транспортний вузол готуються спорудити на летовищі «Антонов» у Гостомелі. Роботи виконуватиме «Mabtec Mühendislik ve Danışmanlık».
04 січня, 21:21
Війна
Після нещодавніх ракетних ударів наших захисників по мостах, які з'єднують Крим із Херсонщиною, росіяни взялися рятувати ситуацію.
10.08.2023, 17:13
Світ
Уряд на чолі із Джорджею Мелоні просуває масштабний будівельний проєкт, мета якого поєднати острів Сицилія з Апеннінським півостровом.
21.04.2023, 18:16