Фіно-угорська молодь РФ – «гарматне м'ясо» імперії

Опінії
21.08.2022, 19:18
Фіно-угорська молодь РФ – «гарматне м'ясо» імперії
Фото: Free Idel-Ural

Фіно-угорська справа і московська аґресія проти України. Політико-аналітичний есей у 4 діях.

Кандидат історичних наук (PhD), директор Центру дослідження Фінляндії

(Текст подано в оригіналі без виправлень і скорочень зі збереженням авторської стилістики)

Війна проти України стала м'ясорубкою (утилізаційним казаном) для безправних корінних народів ресурсної федерації, пасіонарне ядро яких різними хитрощами спонукають поповнювати лави окупаційно-терористичного континґенту. Тепер ті з фіно-угрів, яким до вподоби зватися "росіянами", але все ще не "русскімі", пристають на пропозиції, озвучені кремлівською пропаґандою: одні через безробіття, другі – бажаючи зробити військову кар'єру і підзаробити, а є треті – найнебезпечніші, бо ідейні.

На щастя, останніх мало. Але і вони присутні в армії країни-аґресорки, зокрема вже були помічені разом із потішними піхотинцями Рамзана Кадирова на українських теренах (у знищених загарбниками Маріуполі та Сіверськодонецьку).

Починаючи з червня 2022 р. у всіх суб'єктах ресурсної федерації, а особливо – національних республіках, створюються так звані "добровольчі батальйони" з метою участи у війні проти України. Орґанізаційну допомогу їм надає зокрема місцева влада.

Вона забезпечує ці свідомо терористичні формування необхідним обладнанням, екіпіруванням і спеціальною технікою. Також передбачаються додаткові виплати для охочих поїхати "захищати Донбас" від мітичних "укронацистів".

Наразі, крім кадировців (продажних зрадників чеченського народу), на фронт уже виїхали добровольці з Татарстану, Башкортостану, Тиви й Чувашії. Водночас на черзі – фіно-угорські реґіони Комі, Удмуртія, Марій Ел, ерзяно-мокшанська Мордовія, ханти-мансійська Юґра.

Фіно-угорська молодь РФ – «гарматне м'ясо» імперії_1

Формуються майбутні загони смертників одночасно із солдатів-строковиків (віком від 18 до 25 років) і офіцерів запасу (віком від 26 до 55 років), перевагу надають молоді з етнічних меншин, «хто не забув, як тримати зброю в руках, і хто має бажання виконати свій обов'язок» на чужині. У деяких реґіонах Московії (Республіка Карелія, Тверська область і Ямало-Ненецький автономний округ) запрошують до лав окупаційного континґенту навіть жінок, без уточнення подальших дій в Україні.

Сприяють вказаному мілітаристському угару й деякі громадські орґанізації, котрі прикриваються боротьбою за фіно-угорську справу, а насправді займаються її дискредитацією на догоду Кремлю. З-поміж найпримітніших і найактивніших виділяються провладна Асоціація фіно-угорських народів (АФУН) і відверто марґінальна Тверська реґіональна громадська орґанізація "Нова Карелія".

Ці структури не тільки паразитують на фіно-угорській тематиці, а й аґітують молодь йти добровольцями на чужу і не потрібну для них бійню, водночас пропаґуючи відверту українофобію. Спільним знаменником також є звинувачення на адресу українців, нібито ми не відрізняємо московитів від… мокшів (sic!), що насправді є лише невірним тлумаченням через помилки окремих вітчизняних істориків, які несвідомо підіграли ворогу зі Сходу, оприлюднивши у 2000-2010-х рр. припасовані до власних гіпотез висновки на основі середньовічних писемних джерел.

Щоби не бути голослівним, варто навести красномовні цитати очільників цих двох прокремлівських "фіно-угорських" орґанізацій, які до всього виступають за "єдність і неподільність" імперської держави РФ:

a) ось уривок із публічної заяви АФУН (від 10.III.2022): «Ми, представники фіно-угорських народів Росії, висловлюємо підтримку Президенту Російської Федерації Владіміру Путіну, який ухвалив рішення щодо захисту прав і інтересів жителів "Донецької Народної Республіки" та "Луганської Народної Республіки", вимушених і необхідних заходів щодо зміцнення безпеки нашої країни. Вважаємо, що в сучасному суспільстві абсолютно неприпустиме відродження та поширення нацистської ідеолоґії, прояв будь-яких форм дискримінації за мовною, національною та релігійною ознакою. За межами російсько-українського кордону проживають наші співвітчизники, рідні та близькі, які стали заручниками політики, спрямованої на розпалювання ненависті та ворожнечі у суспільстві. Висловлюємо свою солідарність із жителями "Донецької Народної Республіки" та "Луганської Народної Республіки", мирними жителями України та сподіваємося на якнайшвидше встановлення миру і взаєморозуміння»;

b) а ось офіційний лист-звернення "Нової Карелії" заступнику голови Ради безпеки РФ Дмітрію Мєдвєдєву, міністру оборони Сєргєю Шойгу і директору Росгвардії Віктору Золотову (від 12.VII.2022): «Ми глибоко переконані, що ті аґресивні дії з боку української влади та різного роду українських активістів, учасників їхніх парамілітарних формувань, які робляться щодо угорців Закарпаття, – це прямий виклик усій фіно-угорській спільноті та нам, тверським карелам, як її невіддільній частині. Сподіваємося, що Міноборони та Росгвардія підуть нам назустріч і дадуть можливість тверським карелам, нашій молоді, сформувати власний батальйон чи загін для боротьби проти українських неонацистів».

Загальний план Московії очевидний – геноцид українців й етноцид фіно-угрів руками як перших, так і других, але під пильним контролем Кремля і за боязкого споглядання незалежних фіно-угорських держав: Фінляндії, Естонії й Угорщини.

Відтак постає наступне доленосне питання: продовжать і надалі марійці, удмурти, мокшани, ханти, комі, мансі й інші безсенсово прибувати в Україну для здійснення воєнних злочинів чи все ж повстануть проти імперії, зрозумівши, що російська аґресія знекровлює їхні народи, забираючи на фронт майбутніх провідників – так званий цвіт націй – майбутніх самостійних фіно-угорських держав від Білого моря до пониззя Волги й Уралу? (Важлива ремарка: автор цього тексту має українську і мокшанську кров, а тому закликає одноплемінників по той бік фронту схаменутися й розвернути багнети у протилежний бік – проти тиранії деспотичної Московії!).

(Кінець третьої дії. Далі буде... Першу дію читайте тут, а другу – тут)

Фіно-угорська молодь РФ – «гарматне м'ясо» імперії_3
Читайте також:
Війна
Яким має бути міжнародний трибунал щодо України і кого саме судитимуть.
24 лютого, 09:23
Кримінал
Воєнний злочин стався цього тижня на позиції «Музей» у районі «Зеніту». Відеодокази вороги поширили у соціальних мережах.
18 лютого, 18:11
Кримінал
Цивільні громадяни України — головна ціль для ворога. Агресор прагне винищити нашу волелюбну націю задля загарбання родючої землі.
07 лютого, 19:01
Кримінал
Цього тижня медіаагенція «Останній Бастіон» виклала факти щодо вивезеного на росію 7-річного Олега. Дитину утримують у Псковській області.
28 січня, 17:10
Війна
Усього в Покровському районі пошкоджено 48 приватних житлових будинків.
06 січня, 19:43
Війна
Не можеш захопити — знищ до основи: типова тактика загарбників, які століттями лізли до нас із Північного Сходу. З московського Залісся.
05 січня, 06:00