Через переслідування Кремля ерзяни скликають національний з'їзд в Естонії

СВІТ
20 серпня, 17:30
Через переслідування Кремля ерзяни скликають національний з'їзд в Естонії

Представники одного з чисельних фіно-угорських народів РФ, який зазнає утисків від московитських колоністів, зберуться на еміграції.

Анонс відповідної події оприлюднили у Telegram-каналі Ліги Вільних Націй, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Згідно зі зверненням організаційного комітету під проводом Інязора (верховного старійшини – прим. ред.) Боляєня Сирєся, національний з'їзд відбудеться наприкінці вересня, але остаточне місце проведення поки утаємничено.

У публічній площині ерзяни також висловлюють обурення істотним посиленням силового терору проти себе на теренах РФ, перш за все у межах компактного проживання на батьківщині у так званій Мордовії, особливо після 24 лютого.

«У серпні цього року ерзяни мали скликати Промкс – вищий національний представницький орган. Це з'їзд делегатів від політичних партій, громадських організацій, культурних громад та релігійних громад ерзян. Промкс визначає напрямні національного руху: Атянь Езем – рада старійшин та особисто Інязор. Однак ні скликати Промкс, ні переобрати Атянь Езем не вдалося, тому що регіональна влада ув Саранську на замовлення Кремля спробувала встановити повний контроль над ерзянським національним рухом, а коли їм це не вдалося – створили клони національних представницьких органів. Їх укомплектували працівниками бюджетної сфери, тобто людьми, залежними від влади.

Ми відзначаємо посилення тиску з боку ФСБ і поліції. Збираючися у дружній для нашого народу Естонії маємо визначити нові цілі національного руху, утвердити конкретний механізм вирішення поставлених завдань і оцінити російське воєнне вторгнення в Україну, проти якого ми виступали всі ці місяці», – пояснює Віталій Ромашкін, який очолює організаційний комітет із проведення Ерзянського національного з'їзду.

Водночас за словами Інязора, прибулі до Естонії делегати докладуть зусиль, аби не тільки спрямовувати роботу Ерзянського національного руху у нове конструктивне русло, а й дати поштовх усім поневоленим Москвою народам до боротьби за свої права та свободу.

Своєю чергою, як раніше інформував "Останній Бастіон", деспотичний принцип Московії добре відомий українцям: об'єднуй агресією і володарюй терором.

Автор : Денис Ковальов
Читайте також:
Війна
Після втечі терористичного контингенту з Херсону у загарбаних росіянами містах Донеччини люди вже готуються до деокупації.
28 листопада, 20:23
Війна
Оновлена незалежна Україна народжується у муках. Ніхто не подарує свободи крім нас самих, доведено історією...
25 листопада, 08:30
Війна
Так звані "Вовки Турану" оголосили власну війну ресурсній федерації московії, яка десятиліттями уярмлює чисельні тюркські етноси.
21 листопада, 17:01
Політика
Але справжню Свободу нам ще тільки належить здобути у кровопролитній боротьбі.
21 листопада, 09:15
Спорт
Кінцевою метою об'єднаних підрозділів Сил оборони України є звільнення всієї території країни від російських агресорів включно Кримом.
20 листопада, 19:18
Політика
Можливий переговорний процес щодо деокупації нашого півострова буде схожий на акт капітуляції ресурсної федерації московії.
18 листопада, 17:00