Фінський бізнес проти відключення РФ від системи SWIFT

СВІТ
25.12.2021, 08:09
Фінський бізнес проти відключення РФ від системи SWIFT

Економіка країн Північної Європи може зазнати непоправних втрат у разі відключення РФ від міжнародної платіжної системи SWIFT.

Таку думку у прямому етері телепрограми "Uutisaamu" висловив голова Конфедерації промисловості Фінляндії Петрі Вуоріо, інформує аґенція "Останній Бастіон".

Він стверджує, що попри напружені відносини Москви з Заходом через Україну, не варто поспішати запроваджувати нові жорсткі санкції проти Кремля.

«Такими діями ми самі собі нашкодимо. Що таке SWIFT-шок, про який нині всі говорять? – Це розірвання будь-яких економічних відносин із найбільшим сусідом Фінляндії, ринок якої радо приймає наші товари. Я впевнений, що такий крок був би занадто крайнім. Він точно вплине міжнародні платежі, а отже, і роботу іноземних фірм. Не варто передчасно розривати відносини з Москвою», – зазначив Петрі Вуоріо.

Голова Конфедерації промисловості Фінляндії додає, що влада РФ підготувалася до відключення від SWIFT ще з 2014 року та створила власну платіжну систему, яку наразі активно випробовує з КНР.

Водночас і Петрі Вуоріо, і інші представники фінського бізнесу визнають: агресивні дії Кремля в Україні завдали великої шкоди не тільки континентальній безпеці, а й енергетиці та економіці; їхнє відновлення стане можливим тільки після настання миру.

При цьому не уточнюється, яким саме бачиться промисловцям Фінляндії мир – на умовах України чи країни-агресора зі Сходу, чиї червонопрапорні війська у 1939 році намагалися загарбати землі свого західного сусіда.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що слабкість зовнішньополітичного курсу президентської адміністрації Джозефа Байдена спонукає Владіміра Путіна і Сі Цзіньпіна до рішучих дій.

Читайте також:
Опінії
Угорщина досі живе в умовах "медового місяця" з російською нафтогазовою трубою. Але Україна не платитиме за це своєю кров'ю.
16 травня, 09:27
Світ
Він намагався продати його за два тижні до початку війни
14 травня, 16:05
Світ
За це фінустанови отримують такі ж санкції та ризикують втратити доступ до ринків США та Європи.
14 травня, 10:37
Економіка
Компанія, яка займається морським транспортуванням нафти й газу, почала розпродаж своїх суден
13 травня, 10:25
Війна
Siemens залишає російський ринок через війну в Україні. Компанія почала процедуру припинення всієї виробничої діяльності
12 травня, 12:20
Світ
Європейські правоохоронці пильно стежать за дотриманням західних санкційних обмежень, накладених на путінських олігархів.
11 травня, 09:27