Fitch прогнозує, що ціна нафти може зрости до $120

ЕКОНОМІКА
13 листопада, 16:17
Fitch прогнозує, що ціна нафти може зрости до $120

Агентство боїться військових погіршень на Близькому Сході, підвищуючи прогноз вартості чорного золота до $120.

Ціна нафти може бути на рівні $120/бар вже 2024 року, якщо близькосхідний конфлікт призведе до зриву постачання енергоресурсів.

У такому разі у 2025 році вартість чорного золота в середньому може бути в межах $100, пише агентство Fitch у листопадовому прогнозі.

При цьому у вересні Fitch прогнозувало, що в 2024 році нафта в середньому може коштувати $75, а в 2025 взагалі знизитися до $70.

Поточна позиція агентства, що включає варіант загострення військового конфлікту, також враховує, що різке зростання нафтових цін може призвести до зниження зростання світового ВВП і підвищити інфляцію.

Одна з найбільших інвестиційних компаній у США «Goldman Sachs» відразу після військових зіткнень Ізраїлю та Палестини прогнозував вартість нафти марки Brent у $100/бар до середини 2024 року.

Однак світовий ринок нафти, вивчивши розвиток військового конфлікту на Близькому Сході, поки що бачить малоймовірним залученням до нього сусідніх нафтових країн. Наразі нафтові ціни перестали реагувати на воєнні дії конфліктуючих держав і повільно знижуються.

Читайте також:
Опінії
Настав час відверто говорити про нагальне. Зміна пріоритетів ведення війни Україною — перезріла потреба!
07 грудня, 08:18
Політика
Американські партнери України дають мало, а вимагають нездійснене. Таким шантажем вони відверто грають на руку Кремля.
04 грудня, 20:41
Війна
Останнім часом багато обговорюють нашу «стратегію перемоги». З відкритих джерел бачимо одну з її головних складових: посилення мобілізації.
01 грудня, 17:47
Світ
Відповідь на питання очевидна. Бенефіціарами нового конфлікту є Москва (більшою мірою) та її сюзерен Пекін (меншою мірою).
01 грудня, 09:11
Політика
Розширення Євроспілки за рахунок України сприймається переважно як один із найбільших викликів. Причому, як для інституцій НАТО, так і ЄС.
30 листопада, 20:46
Політика
Бенефіціари штучного конфлікту Залужний-Зеленський сидять не тільки у Кремлі, а й в Україні. Зокрема, це відомі олігархи Пінчук і Ахметов.
29 листопада, 11:37