Foreign Affairs: Путін програє війну

СВІТ
26.05.2022, 09:23
Foreign Affairs: Путін програє війну
Фото: Сегодня

І світ уже зараз мусить готуватися до нестабільності всередині самої російської федерації, а не намагатися замирити агресора з Україною...

Про це на шпальтах авторитетного американського видання "Foreign Affairs" пише шведський дипломат Андерс Ослунд, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, російські окупаційно-терористичні сили продовжують зазнавати нищівних втрат на полі бою, але військово-політичне керівництво прагне досягти хоч якоїсь перемоги.

«Для Кремля питання тепер полягає у тому, чи національне приниження, з яким стикається росія, більше нагадує війну з Японією 1904-1905 років, яка ознаменувала початок кінця царської ери, чи невдалу спробу Іосіфа Сталіна захопити Фінляндію під час Зимової війни 1939-1940 років. Системна корупція ускладнила здатність росії успішно вести цю агресивну кампанію проти України. Натомість українські військовики перевершили всі очікування: сотні тисяч українців стали на захист Батьківщини, десятки тисяч з яких мають бойовий досвід завдяки 8-річній операції на Донбасі», – зазначає Андерс Ослунд.

Відомий шведський дипломат і військовий аналітик переконаний, Україна здатна перемогти агресора, маючи на озброєнні надсучасні протитанкові засоби, зенітні комплекси та артилерійські системи західного виробництва.

«США та союзникам по НАТО мають наростити постачання необхідного для української армії озброєння та військової техніки. Паралельно з цим колективний Захід має не зупинятися на досягнутому й зміцнювати санкційний тиск, аби задушити російську економіку. Сьогодні західні санкції переважно спрямовані на стримування росії, а на послаблення її економіки та зменшення здатності вести війни. Варто це негайно переглянути. Путінський режим мусить відповісти за війну чималими збитками. Зайве говорити, що серед російської урядової еліти нині панує страх», – аналізує ситуацію Андерс Ослунд.

Окрім того, шведський дипломат наголошує, яким би не був результат цієї війни, Захід повинен мати план на найближчі місяці-роки щодо співіснування з росією.

«Якщо путінський режим зміцніє, західна політика повинна діяти відповідним чином. Його санкції проти росії необхідно зберігати до тих пір, поки всі російські війська не покинуть Україну, всю її суверенну територію станом на грудень 1991 року. Захід має зберігати санкції проти росії мають зберігатися до тих пір, поки росія не погодиться відшкодувати жахливі збитки, завдані Україні. Проте, якщо Владімір Путін все ж втратить владу, майбутнє росії виглядає набагато більш обнадійливим і для її громадян, і для всього цивілізованого світу», – підсумовує Андерс Ослунд.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що в уяві деяких представників американського і європейського істеблішменту, породжених Холодною війною і чия зірка давно згасла, Україна досі – "друга Фінляндія", котра чомусь повинна поступитися агресору в обмін на примарний мир.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Як море в краплі води…
вчора, 13:25
Війна
The New York Times назвала можливі сценарії завершення війни після приходу Дональда Трампа.
вчора, 06:55
Політика
Уряд Італії надав громадянство президенту Аргентини Хав'єру Мілею через його італійське походження
вчора, 06:25
Опінії
Запропонована Трампом на посаду Директора національної розвідки Тулсі Габбард є великою шанувальницею Асада
13 грудня, 11:47
Політика
Канцлер Німеччини заявив, що готовий провести подальші переговори з путіним, попри безрезультатну телефонну розмову
12 грудня, 11:31
Політика
Сирія так і не змогла відновитися після втрати нафтових родовищ і заводів
09 грудня, 16:31