У Конґресі США склався «тихий» український консенсус, – The Economist

СВІТ
25.05.2022, 08:12
У Конґресі США склався «тихий» український консенсус, – The Economist
Фото: The Economist

Американські сенатори та члени Палати представників переважною більшістю підтримують боротьбу України проти російської агресії.

Свідченням цього є нещодавно ухвалені парламентом і підписані президентом США Джозефом Байденом закони про ленд-ліз і фінансову допомогу, йдеться у матеріалі видання "The Economist".

Фактично, і республіканці, і демократи вперше після торішніх політичних чвар об'єдналися, щоби показати РФ і КНР, що Америка впевнено повернулася на геополітичну шахівницю як головний гравець.

Небачена до тепер двопартійна підтримка України приголомшила не тільки світ, але перш за все самих громадян США, тобто безпосередніх виборців.

З-поміж тих, хто не приєднався або не визначився та опинився обабіч нової дійсності, – тільки поодинокі республіканці-трампісти, які досі вважають росію "впливовою наддержавою".

Саме ці політики-маргінали разом із тисячами прихильників звинувачують чинний американський уряд у подвійних стандартах, порівнюючи ситуацію в Афґаністані влітку 2021 року і теперішню війну в Україні.

Прагнення здобути електоральні дивіденди на цьогорічних проміжних виборах до Палати представників змушує поплічників Дональда Трампа відверто саботувати деякі рішення під час засідань Конґресу.

Головна теза відщепенців із Республіканської партії: американські виборці заслуговують на збільшення публічних дебатів щодо підтримки України та можливих наслідків від конфронтації з РФ.

У Білому домі погоджуються з пропозиціями критиків, але наголошують, чим довше триватимуть суспільні обговорення на подібні стратегічні теми, тим критичнішим ставатиме ситуація на фронті, а отже росія, і опосередковано Китай, зміцнюватиметься, чого ніяк не можна допускати.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що новий український світ постає на руїнах Ялтинського миру, створеного спільно Вашинґтоном, Лондоном і Москвою у 1945 році на попелищі Берліну.

Читайте також:
Політика
У Раді залишилось рекордно мало нардепів.
08 грудня, 17:15
Політика
Слуги неукраїнського народу блукають світом коштом знекровлених війною українців.
07 грудня, 09:43
Політика
Московія могла використати зустріч Порошенка та Орбана в своїх ІПСО проти України.
02 грудня, 17:05
Кримінал
Після ознайомлення з матеріалами кримінального провадження підозрюваним справа буде направлена до суду.
10 листопада, 10:18
Кримінал
Чому нардеп ховає цивільну дружину від слідства?
04 листопада, 12:35