Франція робить історичний крок у захисті тварин

СВІТ
10.12.2025, 19:05
Франція робить історичний крок у захисті тварин

Країна ухвалила один із найжорсткіших законів Європи, визнавши відмову від тварини злочином.

Франція довгі роки залишалася країною з одним із найвищих рівнів відмови від домашніх тварин у Європі. Щороку — понад 100 000 покинутих улюбленців, особливо в сезон літніх відпусток. Притулки переповнювалися, волонтери не справлялися, а історії про собак, залишених на узбіччях доріг, стали болісною реальністю.

Але у 2024 році все змінилося.

Країна ухвалила один із найжорсткіших законів Європи, визнавши відмову від тварини злочином. Тепер за це передбачено:

🐾 штраф до 45 000 євро;
🐾 до 3 років ув’язнення;
🐾 обов’язкове навчання щодо поводження з тваринами.

Вперше на державному рівні відмову назвали тим, чим вона є:
жорстокістю — а не незручністю, не «переїздом», не «передержкою».

Але є ще один важливий крок:

Обов’язковий «сертифікат відповідальності» для майбутніх власників — документ, у якому людина підтверджує, що розуміє фінансові, емоційні та довгострокові зобов’язання перед улюбленцем.

Цей сертифікат — перший у Європі, створений для того, щоб люди замислювалися до того, як принесуть додому живу істоту.

І, можливо, саме тому ця реформа так сильно відгукується у всьому світі.

Читайте також:
Політика
Парламент Франції схвалив законопроєкт, який забороняє дітям до 15 років користуватися соцмережами, такими як TikTok, Snapchat та Instagram.
22 липня, 08:45
Світ
Це більш ніж удвічі перевищує звичайний рівень смертності для цього періоду.
18 липня, 20:14
Кримінал
Засновник Telegram Павло Дуров понад шість годин давав показання у справі про злочини, що вчиняються за допомогою його месенджера.
09 липня, 09:33
Політика
Апеляційний суд Парижа пом'якшив покарання лідерці французьких ультраправих у справі про розтрату коштів Європарламенту.
07 липня, 18:33
Світ
Франція вперше довірила керівництво Сухопутними військами колишньому очільнику військової розвідки.
28 червня, 15:23
Світ
Французький енергетичний оператор EDF повідомив про зупинку двох реакторів, щоб дотриматися температурних обмежень на річках.
25 червня, 21:06