Ґабонська «авіапромисловість» захоплює небо над РФ

ЕКОНОМІКА
29 березня, 19:13
Ґабонська «авіапромисловість» захоплює небо над РФ
Фото: The Economist

Маленька африканська країна наче грім серед ясного неба увірвалася на російський ринок. Виявилося, у Ґабоні виробляють важливі запчастини.

Такі відомості з посиланням на звіти митних органів обох держав оприлюднила американська новинна агенція «Yahoo!». Станом на тепер Ґабон є найбільшим постачальником авіоніки для літаків, котрі експлуатують на московії.

Торік на ринок країни-загарбника з-за кордону ввезли авіазапчастини майже на $2 мільярди, і більшу частину — на майже $1,5 мільярда — було відправлено із Ґабону. Згідно із митними деклараціями, постачальником виступала зареєстрована у Ґабоні компанія «Ter Assala Parts».

Але доволі знаково, що головним вигодонабувачем (фактичним бенефіціаром фірми прим. ред.) є неназваний громадянин Кирґизстану, який також має бізнес у сусідньому Казахстані. За місцем реєстрації «Ter Assala Parts» у ґабонській столиці Лібревілі насправді знаходиться житловий будинок, а запчастини до двигунів для Boeing-737 і Airbus A320/A321 на суму понад $58 мільйонів до РФ надходять із третіх країн.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що західні компанії продовжують купувати російський титан. Така залежність викликає побоювання, оскільки цей метал життєво важливий для виробництва як комерційних, так і військових літаків.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Прем'єр-міністр острівної країни Ісіба Сіґеру переглянув санкційні обмеження проти окупантів. Фінляндія також готується до подібного кроку.
15 листопада, 12:32
Політика
Попри санкції, росія продовжує успішно продавати нафту за цінами, що перевищують встановлений ліміт у 60 доларів, завдяки «тіньовому флоту».
27 вересня, 09:27
Політика
У перевезеннях в основному брали участь судна грецьких судноплавних компаній.
24 вересня, 16:42
Економіка
Експорт нафтопродуктів відновився в першій половині вересня 2024 року
20 вересня, 16:34
Війна
Західні компанії досі експортують свою продукцію чи комплектуючі через китайські, турецькі та інші філії.
13 вересня, 10:32
Політика
Попри санкції мільярди банкнот доларів і євро надходять до росії, - Reuters
12 серпня, 16:08