Ґабонська «авіапромисловість» захоплює небо над РФ

ЕКОНОМІКА
29 березня, 19:13
Ґабонська «авіапромисловість» захоплює небо над РФ
Фото: The Economist

Маленька африканська країна наче грім серед ясного неба увірвалася на російський ринок. Виявилося, у Ґабоні виробляють важливі запчастини.

Такі відомості з посиланням на звіти митних органів обох держав оприлюднила американська новинна агенція «Yahoo!». Станом на тепер Ґабон є найбільшим постачальником авіоніки для літаків, котрі експлуатують на московії.

Торік на ринок країни-загарбника з-за кордону ввезли авіазапчастини майже на $2 мільярди, і більшу частину — на майже $1,5 мільярда — було відправлено із Ґабону. Згідно із митними деклараціями, постачальником виступала зареєстрована у Ґабоні компанія «Ter Assala Parts».

Але доволі знаково, що головним вигодонабувачем (фактичним бенефіціаром фірми прим. ред.) є неназваний громадянин Кирґизстану, який також має бізнес у сусідньому Казахстані. За місцем реєстрації «Ter Assala Parts» у ґабонській столиці Лібревілі насправді знаходиться житловий будинок, а запчастини до двигунів для Boeing-737 і Airbus A320/A321 на суму понад $58 мільйонів до РФ надходять із третіх країн.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що західні компанії продовжують купувати російський титан. Така залежність викликає побоювання, оскільки цей метал життєво важливий для виробництва як комерційних, так і військових літаків.

Читайте також:
Політика
Недавній офіційний робочий візит вітчизняного міністра закордонних справ до Нью-Делі не змінив позиції тамтешнього уряду. Москва досі у грі.
09 квітня, 08:18
Економіка
Ведення бізнесу на теренах країни-загарбника для більшості фірм довело їхню безпринципність. Ціна збереження активів — життя українців.
31 березня, 18:19
Війна
Сам В’ячеслав Кантор називає себе «головним черговим з єврейської Європи».
13 березня, 10:55
Економіка
Поставки російської нафти морським шляхом за тиждень до 10 березня зросли до 3,7 мільйона барелів на добу.
12 березня, 16:15
Економіка
Американська глобальна тютюнова компанія непогано заробляє на смертях українців. Раніше тільки цигарками, а нині — вже кулями.
07 березня, 19:53
Війна
У лютому 2024 року доходи московії від продажу нафти та газу зросли на понад 80%.
06 березня, 10:27