Гельсинкі — нова кокаїнова столиця Європи

СВІТ
06.10.2023, 21:32
Гельсинкі — нова кокаїнова столиця Європи
Фото: Ilta-Sanomat

Пандемія, карантин і торішнє російське вторгнення посприяли зростанню рівня вживання наркотиків у Фінляндії. Наразі побиті всі антирекорди.

Результати відповідного журналістського розслідування оприлюднило одне з провідних видань північноєвропейської країни Ilta-Sanomat. Найбільше стали вживати кокаїн жителі Гельсінкі та сусідніх міст.

Як вдалося з'ясувати, ще 2020 року у фінляндській столиці окрема група з 1000 осіб приймала приблизно 200 міліграмів кокаїну на добу. До березня 2023 року ця кількість збільшилася кратно — у чотири рази.

Фактично, у Фінляндії існують значні регіональні відмінності у вживанні кокаїну, ціна якого дуже висока, аби його могла придбати молодь. Важкі наркотики доступні переважно особам із великих міст провінції Уусімаа, де зосереджено чи не весь бізнес країни.

Відтак очевидно, споживачами кокаїну є ті жителі Еспоо, Сало, Котки, Коуволи, у кого на банківських рахунках знаходяться сотні тисяч і мільйони євро. У кримінальній поліції Фінляндії пояснюють, вуличні наркомани вживають дешеві замінники, транспортовані з РФ, Швеції та Естонії, тоді як кокаїн їде з Південної Америки через Італію до конкретних адресатів.

– Раніше «традиційно» найпопулярнішим наркотиком серед наших співвітчизників був амфетамін. Він відносно не дорогий на відміну від героїну і кокаїну. Тож ті, хто хоче придбати кокаїн мусить розбагатіти. У столичному регіоні кількісно більше заможних громадян, ніж де-небудь у Фінляндії, а після подій останніх трьох років, пандемії, війни в України, ці люди через стрес, депресію та інші психічні розлади стали частіше витрачати гроші саме на кокаїн, — пояснив ситуацію інспектор кримінальної поліції Кіммо Сайніо.

вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
У списку організатори наркокартелю «Хімпром», у більшості є підробні документи.
01 січня, 09:28
Кримінал
СБУ затримала на Київщині наркоторговців, у яких вилучено рекордні за останні роки понад 20 тонн наркотиків
18.08.2023, 08:05
Кримінал
17-річного і 27-річного запоріжців затримали "на гарячому" під час розповсюдження отруйних наркотичних речовин.
11.01.2022, 14:00
Кримінал
Метамфетамін у кристалічному вигляді вартістю майже $30 млн. прямував до Австралії
24.12.2021, 12:58
Кримінал
Власникам складу, де вирощувалися нарковмісні рослини та заготовлявся вантаж із канабісом, загрожує покарання у вигляді позбавлення волі.
13.12.2021, 13:12
Кримінал
На території Кам'янсько-Дніпровської об'єднаної територіальної громади виявлено теплицю, облаштовану для вирощування нарковмісних рослин.
05.10.2021, 10:43