Генсек НАТО Єнс Столтенберг закликав готуватися до затяжної війни на виснаження

СВІТ
23.03.2023, 12:53
Генсек НАТО Єнс Столтенберг закликав готуватися до затяжної війни на виснаження

Заходу потрібно готуватися до довгострокових постачань озброєння в Україну «в умовах тривалої війни на виснаження».

Генсек НАТО закликав готуватися до затяжної війни. Він також не виключив, що альянс передасть Україні західні винищувачі, у т.ч. F-16.

За словами Єнса Столтенберга, Заходу потрібно готуватися до довгострокових постачань озброєння в Україну «в умовах тривалої війни на виснаження».

путін веде війну на виснаження й аж ніяк не прагне якнайшвидше укласти мир з Україною, тому Заходу необхідно підготуватися до того, що постачати озброєння Києву протягом тривалого часу, вважає Столтенберг.

Запеклі бої за Бахмут демонструють, що росія готова "просто кинути туди ще тисячі й тисячі солдатів, зазнати безліч втрат заради мінімальної вигоди", заявив глава НАТО.

Саме тому, за його словами, США, Британія, Франція, Німеччина та інші західні країни мають бути готовими підтримувати Україну зброєю, боєприпасами та запчастинами протягом тривалого часу.

«Така потреба збережеться, бо це війна на виснаження; йдеться про промислові потужності для підтримки рівня підтримки», - наголосив генсек НАТО.

Столтенберг висловив думку, що Захід надав Україні вже достатньо військової техніки, включно з танками, бойовими машинами та реактивною артилерією, щоб допомогти звільнити більше територій, захоплених росією після вторгнення.

«Ми повинні й надалі реагувати на потреби у більших можливостях», - сказав Столтенберг, наголосивши, що, попри початкову відмову президента США Джо Байдена надати винищувачі американського виробництва, зрештою «не було прийнято жодних рішень щодо F-16».

За його словами, рішення про передачу Україні літаків швидше за все буде ухвалено позитивно.

За словами Столтенберга, на саміті НАТО у Вільнюсі він має намір домогтися того, щоб члени альянсу домовилися витрачати як мінімум 2% ВВП на оборону.

Не менш важливо, додав він, відмовити Китай від постачання зброї до росії, якій також не вистачає ключових боєприпасів.

Тим часом Україна вже найближчими тижнями отримає від Польщі та Словаччини радянські винищувачі МіГ-29. Про це повідомив польський прем’єр Матеуш Моравецький.

А президент Анджей Дуда анонсував передачу перших чотирьох МІГ-29 найближчими днями. "Інші літаки обслуговують і готують", - сказав Дуда, не уточнивши їх точну кількість.

Своєю чергою, Київ наполягає на передачу ЗСУ сучасних F16, т.к. радянські літаки морально застаріли. Вони можуть посилити деякі оборонні можливості України, але не є достатньо ефективною зброєю, щоб нейтралізувати повітряний терор росії.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Політика
Західні суспільства тверезіють від багаторічного москвофільства тільки після гучного стусана від сусідів РФ. Не можна замиритися із Кремлем.
22 березня, 06:03
Світ
База НАТО матиме площу у 2800 гектарів і загальний периметр у 30 км.На базі зможуть постійно проживати до 10 тис. військовослужбовців
18 березня, 10:53
Світ
Швеція офіційно стала новим 32-м членом НАТО.
07 березня, 18:07
Світ
Раніше парламент Угорщини ратифікував вступ Швеції до Північноатлантичного Альянсу
05 березня, 18:27
Війна
На тлі панічних новин в Європі стає панівною думка, що Україна поступово програє війну. Захід мусить нарешті допомогти спинити агресора.
28 лютого, 19:17
Війна
Французька опозиція розкритикувала Макрона за заяву про відправку в Україну військ країн НАТО
27 лютого, 11:19