«Ґеополітика тостів»: Москва не дозволить Баку підтримувати Київ

СВІТ
27 серпня, 12:04
«Ґеополітика тостів»: Москва не дозволить Баку підтримувати Київ
Фото: Facebook

Стратеґічний партнер України — Азербайджан — свідомо відмовився від участі у саміті "Crimea Platform" через вплив РФ.

Про це виданню "BBC" повідомило неназване джерело у вітчизняному міністерстві закордонних справ, інформує аґенція "Останній Бастіон".

Як підозрюють українські дипломати, відмова азербайджанських колеґ є наслідком шаленого тиску з боку Москви, яка торік ґарантувала Баку свою всеосяжну підтримку у розв'язанні питання Нагірного Карабаху й "утихомирюванні" Єревану.

«Азербайджан заздалегідь попередив Київ про відмову від участі у "Кримській платформі". Навіть попри те, що Україна під час недавньої війни однозначно заявила, що стоятиме на боці територіальної цілісності й підтримуватиме Баку. Але роль, яку зараз відіграє на Південному Кавказі Росія, не дає Азербайджану розвивати власну самостійну зовнішню політику», — переконане неназване джерело у МЗС України.

Деякі вітчизняні аналітики припускають, Україна була цікавою рівно до досягнення Азербайджаном стратеґічної перемоги у торішній війні з Вірменією.

Адже після підписання Московської мирної угоди у ніч проти 10 листопада вже на початку грудня 2020 року, під час голосування в ООН із приводу "Підсиленої резолюції по Криму", азербайджанська делеґація не підтримала Україну, відмовившися визнати наш державний суверенітет над тимчасово окупованим росіянами півостровом.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що на відміну від Баку, Таллінн всіляко сприятиме ініціативі "Crimea Platform", бажаючи активно розширити формат саміту задля деокупації Криму.

вибір редакції
Читайте також:
Дипломатка Робін Данніґан відповідатиме в Держдепартаменті США за політику щодо України та сусідів
08 вересня, 16:08
Не отримавши бажаного від спантеличеного старця Джозефа Байдена, "моторний" Володимир Зеленський гайнув по інвестиції до Кремнієвої долини.
04 вересня, 20:07
Американська влада обіцяє і надалі відстоювати сталу підтримку євроатлантичних прагнень українського народу.
02 вересня, 12:16
Туреччина готова співпрацювати з новою владою Афґаністану тільки після того, як рух "Талібан" доведе власну спроможність до діалоґу.
30 серпня, 08:48
Ні, ці "особливо обдаровані" таки це зробили...
05 серпня, 08:12
Очільник міністерства закордонних справ Угорщини відвідав із робочим візитом окупований із 1552 року московитами Татарстан.
31 липня, 08:01