«Ґеополітика тостів»: Москва не дозволить Баку підтримувати Київ

СВІТ
27.08.2021, 12:04
«Ґеополітика тостів»: Москва не дозволить Баку підтримувати Київ
Фото: Facebook

Стратеґічний партнер України — Азербайджан — свідомо відмовився від участі у саміті "Crimea Platform" через вплив РФ.

Про це виданню "BBC" повідомило неназване джерело у вітчизняному міністерстві закордонних справ, інформує аґенція "Останній Бастіон".

Як підозрюють українські дипломати, відмова азербайджанських колеґ є наслідком шаленого тиску з боку Москви, яка торік ґарантувала Баку свою всеосяжну підтримку у розв'язанні питання Нагірного Карабаху й "утихомирюванні" Єревану.

«Азербайджан заздалегідь попередив Київ про відмову від участі у "Кримській платформі". Навіть попри те, що Україна під час недавньої війни однозначно заявила, що стоятиме на боці територіальної цілісності й підтримуватиме Баку. Але роль, яку зараз відіграє на Південному Кавказі Росія, не дає Азербайджану розвивати власну самостійну зовнішню політику», — переконане неназване джерело у МЗС України.

Деякі вітчизняні аналітики припускають, Україна була цікавою рівно до досягнення Азербайджаном стратеґічної перемоги у торішній війні з Вірменією.

Адже після підписання Московської мирної угоди у ніч проти 10 листопада вже на початку грудня 2020 року, під час голосування в ООН із приводу "Підсиленої резолюції по Криму", азербайджанська делеґація не підтримала Україну, відмовившися визнати наш державний суверенітет над тимчасово окупованим росіянами півостровом.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що на відміну від Баку, Таллінн всіляко сприятиме ініціативі "Crimea Platform", бажаючи активно розширити формат саміту задля деокупації Криму.

Читайте також:
Політика
Кір Стармер підпише символічну 100-річну угоду із Володимиром Зеленським. На жаль, документ не передбачає жодних союзницьких відносин.
16 січня, 13:46
Світ
Зміцнення безпеки підданих Його королівської величності означає протистояння росії. Туманний Альбіон замислився над ремілітаризацією.
12 січня, 11:45
Світ
Якщо нова влада у Дамаску хоче міжнародного визнання, мусить дотримуватися норм і правил. Ніхто не толеруватиме релігійний фанатизм.
08 січня, 07:18
Світ
Влада найбільшої латиноамериканської країни планує поліпшити глобальну економіку. Єдиною перепоною на шляху є адміністрація Дональда Трампа.
05 січня, 14:03
Опінії
Призначати послів з-поміж кандидатур зовсім з інших сфер діяльності та без жодного досвіду держслужби навряд чи виправдано.
27.12.2024, 16:46