Герої українського спротиву. Мостовий Олександр Володимирович

ВІЙНА
07 березня, 15:05
Герої українського спротиву. Мостовий Олександр Володимирович

Миргородський льотчик збив російський військово-транспортний літак Іл-76 та два гелікоптери Мі-24 під Васильковом

НАРОДЖЕНІ ВІЛЬНИМИ НІКОЛИ НЕ СТАНУТЬ РАБАМИ

Цей вислів полковник Олександр Мостовий сповідує впродовж усього життя. Починаючи з дитячих і шкільних років, коли доводилось відстоювати свої переконання навіть перед досвідченішими товаришами. У курсантські роки, коли на іронічні закиди однолітків щодо престижу військової служби завжди відповідав упевнено й виважено: «Бути там, де важче — не для слабаків». У найскладніші для бойової авіації часи, коли через дефіцит пального по крихтах збирав льотні години, шліфуючи свою майстерність, ставив на крило молодих пілотів-соколят, - повідомляють у пресслужбі 831-ї бригади тактичної авіації.

Наче відчував, що льотний вишкіл обов’язково стане у пригоді. Ззовні спокійний та усміхнений за будь-яких життєвих обставин, він завжди був напоготові, наче бойова пружина. Тому за всіма лаштунками мирного життя готував себе до тієї вирішальної хвилини, коли Батьківщина покличе на захист.

І коли ця мить настала, Олександр одним з перших підійняв літак у повітря, щоб захистити свій народ, свою країну, свою сім’ю.

Неймовірно важко словами передати всю гаму відчуттів та емоцій Прометея, але впевнено можна сказати: ненависть до ворожої орди та неймовірний біль через страждання мирних співвітчизників відійшли на другий план, поступившись холодному розрахунку та виваженим і чітким діям у повітрі. Перемогти у рази сильнішого та підступнішого ворога — у цьому сьогодні головна мета бойового пілота, який став для ворога справжнім Янголом-месником.

І він втілює цю мету у бойовий рахунок пекельним вогнем гармат та нищівними блискавками ракет своєї «Сушки». Путінські орки відчули це на своїй шкірі повною мірою.

Орден «Золотої Зірки» Героя України для Олександра Мостового — це синонім його найвищого статусу — Вільного Громадянина Вільної Держави.

Слава Україні! Смерть кремлівським холуям!!!!

Під Васильковом полковник Олександр Мостовий збив російський військово-транспортний літак Іл-76 та два гелікоптери Мі-24. Чим не допустив висадку ворожого десанту з озброєнням.


Указом президента України № 78/2022 від 28 лютого 2022 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі:

Полковнику Мостовому Олександру Володимировичу присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».

вибір редакції
Читайте також:
Життя
У той час поки полонені окупанти повернулись на росію цілими та відгодованими, незламні воїни з маріупольського гарнізону мають каліцтва.
24 вересня, 20:00
Некролог
Лави українського небесного воїнства знову поповнилися щирим патріотом і незламним борцем за волю нашої Батьківщини.
14 вересня, 19:46
Полтава
8-річний Роман Іщев – старша дитина добровольця Юрія Іщева, який віддав життя у ближньому бою з російськими окупантами за селище Криничне.
31 серпня, 08:09
Війна
На британській авіабазі Fairford Royal Air Force вшановують пам’ять Героя України полковника Олександра Оксанченка
16 липня, 16:30
Історія
Мудрого – не одурити, чесного – не купити, а мужнього – не зламати...
30 червня, 09:02
Війна
6 років тому куля великокаліберної гвинтівки 12,7 мм прошила тіло бійця з позивним "Міф".
29 червня, 20:36