«Глобальний Південь» не приятелюватиме вічно з РФ

СВІТ
09.08.2023, 17:28
«Глобальний Південь» не приятелюватиме вічно з РФ
Фото: CNN

Для того, щоби нагодувати світ, Україні конче потрібна допомога з повітря та обладнання для розмінування, а ще – намордник для агресора.

Про це в інтерв'ю американському телеканалу "CNN" заявила старший аналітик Центру досліджень сучасної Туреччини у Карлтонському Університеті пані Євгенія Габер, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

З її слів, поки колективний Захід розмірковує над тим, чим допомагати Україні, глобальний Південь відчуває нестачу продовольства, а РФ рішуче здійснює повзучу окупацію Чорного моря.

«Конференція у Джидді показала, що міжнародна ізоляція Росії посилюється. Її вплив на Азію та Африку слабне, хоча деякі країни все ще на її боці, бо там або диктаторський, або авторитарний, або військовий режим. Здебільшого саме глобальний Південь постраждав від російських "голодних ігор", російського використання зерна як зброї. Все більше і більше ми бачимо таке розуміння в багатьох країнах. Тож, нам спільно потрібно чинити сильніший тиск на Росію», – зазначила Євгенія Габер.

Старший аналітик Центру досліджень сучасної Туреччини у Карлтонському Університеті наголосила, що путінський режим, як колись сталінський, грає у світову продовольчу катастрофу, воліючи спричинити штучний голод південній півкулі.

«Ніхто на планеті, крім хіба росіян, не заперечуватиме, що українське зерно має життєво важливе значення. Наша агропродукція годує світ. А Росія просто не хоче дозволити потрапляти українському зерну до країн глобального Півдня, де вже відчувається голод. Захід мусить допомогти нам обрубати це самочинне вето росіян на те, потрапляє зерно з України на ринок чи ні.

Росія не має бути монополістом. Єдине довгострокове рішення: покласти край російській політиці нескінченного шантажу світового голоду як зброї. Переговори не пройдуть. Умиротворення агресора лише спонукає його до нових злочинів. Тому Україна потребує авіації, тому Україна потребує обладнання для розмінування, все для того, аби гарантувати глобальну продовольчу безпеку», – додала Євгенія Габер.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує, як на цьогорічному форумі "Росія-Африка" Путін пообіцяв диктаторам із "чорного континенту" вкрадене українське зерно.

Читайте також:
Політика
Штучно спровокована московитами міграційна криза на кордоні РФ із Суомі не дала Кремлю бажаного результату. На арену виходить реальна зброя.
09 квітня, 12:27
Світ
Москва активно намагається саботувати європейські залізниці. Насамперед зламавши системи сигналізації на захід від Білорусі.
08 квітня, 19:17
Економіка
Поки одні західні приватні підприємці та великі корпорації допомагають Україні, інші наживаються на співпраці із РФ. На жаль, других більше.
07 квітня, 11:15
Світ
Кремлівські спеціальні служби десятиліттями плели мережу своїх агентів в Європі. Когось підкупали, а когось залякували компроматом.
03 квітня, 08:25
Опінії
Відчайдушні прохачі миру заглядають у криваву пащу агресора. Кіоскери з Банкової та радники з Білого дому злигалися заради спільної мети.
24 березня, 17:20
Економіка
Нова залізниця сполучить дагестанський Дербент з азербайджанським Сумґаїтом та іранським Рештом. У цьому зацікавлені 3 авторитарні держави.
14 березня, 07:11