Путін пообіцяв африканським диктаторам вкрадене українське зерно
Цьогорічний форум "Росія-Африка" у Санкт-Петербурзі знову став місцем самовихваляння старезного кремлівського бункерного щура.
"Владімір Васільєвіч", як Путіна нині (27.VII.) наче по Фройду обізвав публічно очільник РПЦ-ФСБ Кірілл (Гундяєв), гарантував присутнім на заході президентам низки держав "чорного континенту" продовольчу безпеку.
Щоправда дід не уточнив, що Росія готова безплатно направляти наступні чотири місяці (по 25-50 тисяч тонн – прим. ред.) до Зімбабве, Буркіна-Фасо, Сомалі, Еритреї вкрадене в України зерно.
Усе вкладається у концепцію стати "рятівником" африканських дітей від штучно спровокованого тією ж таки Росією масштабного голоду, бо вже зараз там, на "глобальному Півдні", недоїдають мільйони людей.
Тільки тут ось у чому заковика: зерно зазвичай не роздають, а продають; однак Путін же обіцяє роздати товар африканцям, вирощений не російськими аграріями, а українськими, яких ніхто не питав і питати не буде.
Між іншим, наша країна експортує не лише зерно, а й інші культури – кукурудзу, сою тощо, хоча саме пшениця є основою споживання населенням "чорного континенту", а тепер із нею виникають проблеми.
Особливу незадоволеність на межі майже загострення риторики Путіну висловив чинний президент Єґипет, який дуже добре пам'ятає, з чого почалася Арабська весна 2010-2011 років – через зрив постач зерна після посухи в Україні.
Звісно, що влада у Каїрі та інших африканських столицях розуміє: не буде української пшениці – не буде дешевого хліба, а буде народне невдоволення, бунти та, можливо, спроба державних переворотів, як от днями у Ніґері.
Вже зараз відомо, що в Єґипті, Тунісі, Ефіопії, Сомалі, Чаді, Буркіна-Фасо соціальна напруженість поступово зростає, бо загальний стан справ там зараз набагато гірший, ніж 13 років тому.
Ресурс для вибуху народного гніву знову накопичується, і підкидати додаткову суху траву дуже не хочеться, тому Путін задобрює своїх чорних партнерів краденим, але не усвідомлює, що всі його злочини буде відповідна розплата, дуже скоро.