«Глобальний Південь» проігнорував істерику Зеленського
Заявка українського нахилянта ухилянтів на азійську підтримку зазнала фіаско. Самовпевнений «Голобородько» добиває вітчизняну дипломатію.
На цьому наполягає міжнародний оглядач видання Bloomberg і політичний аналітик Карішма Васвані. З його слів, поява Володимира Зеленського у синґапурському готелі «Shangri-La» для участі у саміті з оборони засвідчила кволість потуг України в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Ексдиректор «Кварталу 95» прибув до острівної держави, гадаючи, що він — світова рок-зірка, яка має право вимагати щось від когось. У своїй фірмовій зеленій футболці та військових штанах, у супроводі охоронців, нахилянт ухилянтів немов Тейлор Свіфт вийшов на зовнішньополітичну сцену.
«Він приїхав, щоби донести наступну ідею: Азія має приєднатися до України в її боротьбі не на життя, а на смерть за демократію проти автократії. Але його заявка провалилася. Можливо, вона й була приречена на провал — Зеленський та його західні партнери тривалий час ігнорували можливість того, що Азія може підтримати Україну в боротьбі проти росієї. Тепер уже надто пізно», — невтішно зауважує Карішма Васвані.
До візиту Зеленського ставилися скептично і він спробував це виправити. Для нього було важливо пояснити, що він не лицемірить, звертаючись до лідерів за підтримкою у боротьбі проти росії, — пояснює професор Національного агентства досліджень та інновацій Індонезії Деві Фортуна Анвар:
«У деяких частинах Азії поширена думка, що Захід більше дбає про конфлікт між РФ та Україною, ніж про війну Ізраїлю проти ХАМАС, яка вбила десятки тисяч мирних жителів у Ґазі. Але саме ця тема дуже близька серцям країн із численним мусульманським населенням, таких як Індонезія та Малайзія».
У той час, поки Зеленський говорить, що росія підриває верховенство закону, він має розуміти, — деякі країни регіону сприймають підтримку Заходом ізраїльського режиму та «повне ігнорування страждань палестинців» в аналогічному ключі. Єврею з Банкової цього не зрозуміти.
Колишній міністр закордонних справ Індонезії Марті Наталеґава зауважив, що мирна ініціатива потрібна для досягнення політичного врегулювання конфлікту і на Святій Землі, і в Україні. Але публічний тиск на азійські країни із метою змусити їх взяти участь у такій конференції може ненавмисно завдати непоправної шкоди «золотій середині».
Почасти проблема полягає у тому, як пізно Зеленський усвідомив, що йому потрібна допомога Азії. Найважливішим гравцем є комуністичний Китай. Однак очевидно, що Київ не зможе розраховувати на підтримку Пекіна, який на всі 100% стоїть по той бік фронту — на боці Москви.
Заяви Зеленського про постачання режимом КНР окупаційно-терористичному контингенту РФ озброєння для бойових дій в Україні не покращать відносини Києва з азійськими столицями, більшість з яких залежать від Китаю щодо свого економічного майбутнього. Особливо, близькі до Пекіна у політичній площині В'єтнам, Лаос, Камбоджа, Монґолія, Непал, Шрі-Ланка і Банґладеш.
«Зеленському було б набагато краще зосередитися на ідеї про недоторканність кордонів, проблему, яку надто добре розуміють такі малі держави, як Філіппіни, Східний Тимор та Синґапур. Це аргумент, який би допоміг йому заручитися підтримкою та підкреслити проблеми, пов'язані з надмірними амбіціями РФ. Показово, але саме ці 3 країни готові надати підтримку Україні.
Вони можуть узявши участь у мирній конференції, оскільки, мабуть, мають найбільші загрози з боку більших сусідів, що потенційно загрожують їхній територіальній цілісності. Народи цієї частини світу розуміють таке почуття. Якщо зосередитися на ньому, а не на глобальній боротьбі з автократією, це допоможе завоювати серця та уми азійців», — висновує Карішма Васвані.
Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що поразка росії запобігає Третій світовій війні. Західні суспільства, на відміну від східних, тверезіють від багаторічного москвофільства тільки після гучного стусана від сусідів РФ.