«Голобородьки» з Ірану заборгували мільйони вчителям
Працівникам вітчизняної галузі освіти варто звернути увагу на своїх іранських колег, які домагаються від влади гідного ставлення до себе.
Майже тиждень у понад 100 містах Ісламської Республіки Іран тривають небачені з 1990-х років масштабні протести невдоволених вчителів і університетських викладачів.
Відповідні ролики самі учасники масових акцій викладають у соціальних мережах, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".
Як вдалося з'ясувати, освітяни звинувачують чинний режим Ірану у відмові проводити реформи галузі, а також виплачувати багатомісячні борги по заробітній платі та пенсії.
Найчисельніші протести тривають у Тегерані та великих культурних центрах країни – Кум, Ісфаґан, Шираз і Мешхед, – де учасники блокують міські адміністрації та перекривають вулиці.
«Ми – працівники державного сектору, яким уряд заборгував мільйонні суми виплат. І це без урахування зростання рівня інфляції. Нас лякають арештами, але це навпаки тільки грає нам руку, бо крім учителів і викладачів університетів до акцій приєднуються й інші бюджетники, котрі відчувають бюрократичний тиск режиму. Ми вже висунули свої вимоги уряду, тож чекаємо на їхнє виконання найближчими днями», – прокоментували події неназвані представники незалежної профспілки освітян Ірану.
Знаково, що в Україні у вказаній галузі також виявлено системну кризу, адже Зе-влада профанів, попри обіцянку виплачувати вчителям щомісячно $4000, всіляко саботує реформи під виглядом "Великого крадівництва".
Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", військовий уряд Судану також боїться власного народу, повсякчас обмежуючи його у правах.