Голова МЗС Фінляндії шокував прогнозом про новий наплив міґрантів

СВІТ
09.07.2021, 11:53
Голова МЗС Фінляндії шокував прогнозом про новий наплив міґрантів
Фото: Suomen Kuvalehti

Опанування радикальним ісламським рухом "Талібан" всієї території Афґаністану може спровокувати чергову міґраційну кризу в Європі.

Із такою заявою в інтерв'ю телепроґрамі "Ylen Ykkösaamu" виступив міністр закордонних справ Фінляндської республіки Пекка Гаавісто, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

Головний дипломат із Гельсинкі переконаний, наплив біженців до заможних європейських країн із буремного Афґаністану перевершить попередні дві хвилі, викликані багаторічними війнами у Лівії та Сирії.

«У нас немає бути сумнів, що як тільки "Талібан" поширить і зміцнить свою владу у країні, включно зі столицею Кабулом, життя тамтешніх мешканців стане ще важчим, ніж було до тепер. Відтак цілком можливо, що в Європі ми побачимо новий потік біженців, а отже нові виклики нашій спільній безпеці», — зазначив Пекка Гаавісто.

На думку міністра, міґранти, кількість яких на сьогодні важко передбачити, можуть безперешкодно потрапити до Європи через Іран і Туреччину, або РФ і Білорусь.

При цьому Пекка Гаавісто не уточнив, яким чином його та інші країни Європейського союзу намагатимуться не допустити нової міґраційної кризи.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що із серпня поточного року Фінляндію в Європарламенті представлятиме нелеґал із Сомалі.

Читайте також:
Світ
Це має допомогти країнам-членам ЄС конфіскувати активи, заморожені в рамках санкцій проти росії
11 травня, 16:38
Світ
Це треба було робити набагато раніше...
28 лютого, 11:25
Війна
Американці занепокоєні нарощуванням військ РФ на кордонах України
29.12.2021, 10:37
Світ
Документ міститиме прізвище власника, дату народження, номер паспорта, дані про те, чи він пройшов вакцинацію, а також чи хворів.
29.03.2021, 14:55
Світ
Пандемія коронавірусу, карантин і самоізоляція спонукають фінляндську владу до надзвичайних заходів — розконсервації старих складів.
11.04.2020, 09:45
Економіка
Угорщина робить ставку на власний розвиток, а не розтрату кредитів.
03.04.2020, 11:51