Головко взявся за старе

ПОЛТАВА
20 вересня, 17:25
Головко взявся за старе

Родина Валерія Головка займається незаконним видобутком піску у Коломацькій громаді.

29 серпня 2023 року відбулася 29 сесія Коломацької сільської ради восьмого скликання.

До порядку денного сесії було внесено два додаткові питання:

  • про внесення змін до Плану зонування території (зонінг) с.Коломацьке Коломацької сільської ради Полтавського району Полтавської області.
  • Про надання дозволу на розробку ДПТ на земельну ділянку, площею 9,5913га, кадастровий номер 5324082701:01:003:0097, з подальшою передачею в довгострокову оренду.

Коломацька сільська рада передала дану земельну ділянку в оренду сину Валерія Головка Володимиру.

 Володимир Головко
Володимир Головко

Право оренди було зареєстровано Володимиром Головком 02 серпня 2024 року.

Цільове призначення земельної ділянки: Землі сільськогосподарського призначення (для сінокосіння і випасання худоби).

Земельна ділянка знаходиться у прибережній захисній смузі річки Коломак.
Головко взявся за старе_3

За вказаними геологічними координатами спецдозвіл на користування надрами відсутній. Але це не зупинило поціновувача шпрот Валерія Головка від незаконного видобутку піску у Коломацькій громаді.

Головко взявся за старе_5Головко взявся за старе_6Головко взявся за старе_7Головко взявся за старе_8

Станом на вересень 2024 року Валерій Головко незаконно видобув близько 30 тисяч кубометрів піску.

Мешканці громади звернулися до правоохоронних органів із заявою про вчинення злочинів, передбачених ч. 4 ст. 240 (Порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин) Кримінального кодексу України.

На місце вчинення злочину прибули три екіпажі патрульної поліції. Поліцейські зафіксували факт незаконного видобутку піску та розпочали розслідування кримінального провадження.

Головко зателефонував до голови національної поліції України Івана Вагінського, який дав команду начальнику ГУ НП у Полтавській області Євгену Рогачову припинити розслідування незаконного видобутку піску у Коломацькій громаді.

Також Валерій Головко «вирішив всі питання» у Полтавській обласній прокуратурі.

Головко взявся за старе_9

І незаконний видобуток піску родиною Головка продовжився.

Довідково:

Статтею 1 Кодексу України "Про надра" (далі – КУпН) визначено, що надра – це частина земної кори, що розташована під поверхнею суші та дном водоймищ і простягається до глибин, доступних для геологічного вивчення та освоєння.

Статтею 5 КУпН визначено, що родовища корисних копалин – це нагромадження мінеральних речовин в надрах, на поверхні землі, в джерелах вод та газів, на дні водоймищ, які за кількістю, якістю та умовами залягання є придатними для промислового використання.

Відповідно до пункту 3 Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05.05.1997 № 432 до балансових запасів відносяться «... запаси корисних копалин ділянки надр, для яких на момент проведення геолого-економічної оцінки згідно з техніко-економічними розрахунками та/або матеріалами фінансової звітності доведено, що коефіцієнт рентабельності продукції є достатнім для економічно ефективного видобування корисних копалин на такій ділянці надр».

Згідно з Новим тлумачним словником української мови (Київ, «АКОНІТ», 1998 рік, том 1, ст.776) «дно – це ґрунтова поверхня під водою». Отже днопоглиблювальні роботи – це вилучення (або видобування) ґрунту з дна водойми з метою збільшення глибини води.

На дні водойм, як правило, залягають алювіальні утворення, інколи спостерігаються виходи корінних порід. Утворення алювіального донного ґрунту на дні водойми може проходити з різною швидкістю, тобто ґрунт, з якого складаються перекати, що швидко утворюються, також складає дно і є алювіальною перевідкладеною породою.

Ґрунт на дні водойм, що видобувається при днопоглиблювальних роботах, може бути за кількістю і за якістю таким, що має промислове застосування, або бути за цими показниками непридатним для промислового застосування. Умови залягання алювіальних порід дозволяють їх вилучення без ускладнень у всіх випадках.

У разі, якщо породи, що видобуваються на дні водоймищ, за якістю або недостатньою кількістю непридатні для промислового застосування вони не можуть розглядатись у якості корисної копалини і підлягають використанню для підвищення і обвалування берегових територій і таке інше.

У разі, якщо ці породи за якістю придатні для застосування, мають достатню кількість для їх економічно ефективної реалізації з метою промислового використання, вони можуть розглядатись як корисна копалина. Оцінка якості і кількості запасів цих корисних копалин може виконуватись в місцях їх видобування або накопичення (складування) з метою подальшої реалізації споживачам. 

Відомо, що за обсягом і якістю піски, піщано-валунно-галечникові породи, що видобуваються при виконанні днопоглиблювальних робіт, мають попит у промисловості і успішно реалізуються підприємствами, що здійснюють їх видобування під час днопоглиблювальних робіт. За річними обсягами реалізації видобутих порід ці роботи подібні до експлуатації родовищ того ж напряму. У таких випадках ці породи мають ознаки балансових запасів корисних копалин місцевого (піски) та загальнодержавного (піщано-валунно-галечнікова порода) значення.

Слід зазначити, що відповідно до статті 86 Водного кодексу України (ВКУ) на землях водного фонду можуть проводитися роботи, пов'язані з будівництвом гідротехнічних, лінійних та гідрометричних споруд, поглибленням дна для судноплавства, видобуванням корисних копалин (крім піску, гальки і гравію в руслах малих та гірських річок), розчисткою русел річок, каналів і дна водойм, прокладанням кабелів, трубопроводів, інших комунікацій, а також бурові та геологорозвідувальні роботи.

Місця і порядок проведення зазначених робіт визначаються відповідно до проектів, що погоджуються з обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства (крім робіт на землях, зайнятих морями), та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

Статтею 1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» визначено, що документ дозвільного характеру - дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ в електронному вигляді (запис про наявність дозволу, висновку, рішення, погодження, свідоцтва, іншого документа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), який дозвільний орган зобов'язаний видати суб'єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб'єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності.

Об'єкт, на який видається документ дозвільного характеру (далі - об'єкт), - природні ресурси, земельна ділянка, ґрунтовий покрив земельних ділянок, споруда, будівля, приміщення, устаткування, обладнання та механізми, що вводяться в експлуатацію або проектуються, окрема операція, господарська діяльність певного виду, робота та послуга, а також документи, які використовуються суб'єктом господарювання у процесі проходження погоджувальної (дозвільної) процедури (проектна документація на будівництво об'єктів, землевпорядна документація, містобудівна документація, гірничий відвід).

Згідно з пунктом 133 Додатку до Закону України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» документом дозвільного характеру на користування надрами є спеціальний дозвіл на користування надрами.

Згідно з частиною 3 статті 38 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» в порядку спеціального використання природних ресурсів громадянам, підприємствам, установам та організаціям надаються у володіння, користування або оренду природні ресурси на підставі спеціальних дозволів, зареєстрованих у встановленому порядку, за плату для здійснення виробничої та іншої діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, – на пільгових умовах. У Кодексі України про надра (КУпН) існує положення стосовно щодо видів користування надрами (стаття 14), надання спеціальних дозволів на користування надрами (стаття 16) і справляння плати за останнє (стаття 34).

За частиною 1 статті 19 КУпН право користування надрами надається шляхом надання спеціального дозволу на користування надрами.

Виходячи з аналізу ознак спеціального природокористування можна погодитися з тим, що воно має місце в КУпН та притаманне надрокористуванню. Це підтверджується тим, що тут функціонують лише спеціальні суб’єкти й застосовуються спеціальні процедури вирішення питання про надання надр з метою експлуатації певним особам. Це право не передбачає вільного користування корисним копалинами і простором надр і не є загальнодоступним.

Тобто, згідно з законодавством України право на видобування та реалізацію корисних копалин, у тому числі піску/піщано-гравійної суміші надає наявність спеціальних дозволів на користування надрами наданих безпосередньо на видобування корисних копалин (стаття 19 КУпН), а також на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ корисних копалин загальнодержавного значення (стаття 20 КУпН).

Видобування піщано-гравійної суміші (піску)  у Коломацькому здійснюється із порушенням вимог статті 19 Кодексу України про надра.

Нагадаємо, що Коломацьку громаду очолює Євген Почечун, який є ставлеником Валерія Головка.

За його сприяння було побудовано дорогу до маєтків Валерія Головка та його сина Володимира.

Головко взявся за старе_11

Тому Євген Почечун закриває очі на розкрадання майна громади.

 Євген Почечун
Євген Почечун

Варто зауважити, що 12 жовтня 2023 року НАБУ та САП завершили розслідування за підозрою колишнього голови Полтавської ОДА Валерія Головка, його експершого заступника Андрія Пісоцького, радника Головка Олександра Літвінова, та ексдиректора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофія Голбана в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

30 липня 2024 року НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням колишнього голови Полтавської ОДА та його радника в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

12 серпня відбулося підготовче засідання у справі № 991/6547/24 за обвинуваченням колишнього голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка та його радника Олександра Литвинова в одержанні неправомірної вигоди.

5 вересня відбулося перше судове засідання у корупційній справі Валерія Головка.

Головко висунули обвинувачення за частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу ― це прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою в особливо великому розмірі. Санкція статті передбачає позбавлення волі від 8 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади до трьох років і з конфіскацією майна.

Але це не зупиняє Валерія Головка, який продовжує займатись незаконним видобутком корисних копалин на Полтавщині, а правоохоронці та прокуратура прикривають його злочинну діяльність.

Прикметно, що техніка яка виконувала роботи у Коломацькому, належить харківському ТОВ «Схібудтрансгаз».

За даними аналітичної системи YouControl Підприємство було засноване у 2018 році. Його співзасновниками стали Олексій Кобилинський та Головань Валерій Павлович.

Головко взявся за старе_15

Раніше Головань працював на посаді заступника начальник ГУ НП у Хмельницькій області. Звільнився з поліції він у 2017 році.

Наразі власником та керівником підприємства є Кобильський Олексій Олександрович.

Головко взявся за старе_17Головко взявся за старе_18Головко взявся за старе_19Головко взявся за старе_20Головко взявся за старе_21

У 2010 році Олексій Кобильський працював у Харківській Податковій інспекції та балотувався до Зачепилівської районної ради від Партії регіонів.

Головко взявся за старе_22

Кобильський також є співвласником ще 7 підприємств зареєстрованих у Харківській області.

Головко взявся за старе_24Головко взявся за старе_25

ТОВ «Схібудтрансгаз» у 2022-2024 роках стабільно перемагало на тендерах оголошених Департаментом капітального будівництва Харківської ОДА та АТ «Укргазвидобування».

З Харківською ОДА підприємство уклало договорів на 55 мільйонів гривень, з УГВ на 150 мільйонів гривень.

Головко взявся за старе_26Головко взявся за старе_27

У 2023 році підприємство почало отримувати тендери на «відновлення» будинків, які постраждали внаслідок російської агресії.

Прикметно, що ТОВ «Схібудтрансгаз» є співзасновником консорціуму «ВЕСТБУДГАЗ». Іншим співзасновником цього консорціуму є ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «БУДГАРАНТ-7».

Нагадаємо, що ПП «Будгарант-7» розпилювало кошти на поточному ремонті дорожнього покриття у Полтаві.

Також Кобильський є власником ПП «ПМП ІМПУЛЬС», яке у 2024 році уклало з Харківською ОВА 4 договори на будівництво фортифікаційних споруд. Загальна вартість договорів склала 78 мільйонів гривень.

Головко взявся за старе_28

Про «якість» фортифікаційних споруд на Харківщині ми писали раніше.

У 2018 році підприємство було фігурантом кримінального провадження № 12018220000000382 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

С У ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, яке зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12018220000000382 від 13.04.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України за фактом заволодіння бюджетними коштами.

В період 2017-2018 років група осіб, використовуючи низку підприємств, зокрема ТОВ «Торговий будинок «Харківмаш» та ТОВ «Будівельно-монтажне управління «Енергоюжспецстрой», шляхом антиконкурентної змови забезпечили перемогу в конкурсних торгах на постачання обладнання до філій ПАТ «Укргазвидобування» - Управління будівельно-монтажних робіт «Укргазспецбудмонтаж», Філії ГПУ «Шебелинкагазвидобування», ФГПУ «Полтавагазвидобування» та заволоділи коштами даних підприємств, здійснивши поставку неякісного та невідповідного вимогам технічних умов обладнання.

Службові особи ФБУ «Укрбургаз» у змові зі службовими особами ТОВ «Будівельник» (співзасновником якого у 2019 році став Кобильський) в період 2018-2019 років здійснили заволодіння коштами, виділеними на будівництво свердловин, шляхом завищення вартості та обсягів виконаних будівельних робіт, та подальшого перерахування отриманих коштів на рахунки підприємств з ознаками фіктивності.

Слідчий зазначав, що відомості, які містяться в речах і документах та знаходяться у володінні ТОВ «Східбудтрансгаз» (код 42172933), що розташоване за адресою: м. Харків, пр-т Московський, 283, к.9, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні та в інший спосіб неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних відомостей, у зв'язку з чим просив отримати дозвіл на тимчасовий доступ до вказаних матеріалів для використання їх під час досудового розслідування.

До вчинення вищевказаного правопорушення могли бути причетні службові особи ТОВ «Східбудтрансгаз».

У 2021 році підприємство було фігурантом кримінального провадження № 12021000000000349 за фактом легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, протиправного заволодіння майном підприємства, що заподіяло велику шкоду, привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, створення злочинної організації, за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 206-2, ч. 1 ст. 209, ч. 1 ст. 255 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2012 році ОСОБА_3 створено злочинну організацію, до складу якої в різний період часу ввійшло понад 10 осіб, членами якої впродовж 2012-2019 років на території Харківської області скоєно багато тяжких та особливо тяжких злочинів. У 2019 році особи, підконтрольні ОСОБА_3 , шляхом залякування та заподіяння тілесних ушкоджень змусили ТВЕР'Є ОЛЕКСІЯ САМІЙЛОВИЧА, директора ТОВ «БУДІВЕЛЬНИК» (ЄДРПОУ 31234033) передати керівництво зазначеним підприємством КОБИЛЬСЬКОМУ ОЛЕКСІЮ ОЛЕКСАНДРОВИЧУ, який з 11.11.2019 значиться як доданий бенефіціарний власник, з метою легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.

Крім того, в період з 15.01.2020 по 24.12.2020 група невстановлених осіб, використовуючи ТОВ «Будівельник» (ЄДРПОУ 31234033), за попередньою змовою зі службовими особами АТ «Укргазвидобування» (ЄДРПОУ 30019775) та ТОВ «Східбудтрансгаз» (ЄДРПОУ 42172933) здійснювали виведення коштів з вказаного акціонерного товариства, чим завдали збитків на суму понад 50 мільйонів гривень, тобто в особливо великих розмірах, шляхом здійснення безтоварних фінансово-господарських операцій.

У 2024 році ГО Нон-Стоп звинувачувало посадових осіб Департаменту капітального будівництва Харківської ОВА,Чугуївської районної військової адміністрації , Дергачівської міської військової адміністрації, Ізюмської районної військової адміністрації, Мереф'янської громади Харківської області, які перебуваючи у злочинній змові з посадовими особами ГУ ДПС у Харківській області, інших державних, контролюючих, правоохоронних органів, використовуючи ряд підконтрольних фізичних та юридичних осіб створили організовану злочинну групу та налагодили злочинну схему, направлену на розкрадання і привласнення бюджетних коштів, в тому числі коштів, що надходять за міжнародними та державними програмами.

ГО Нон-Стоп зазначили, що ТОВ «Східбудтрансгаз» було залучено до цієї злочинної схеми.

Як бачимо, у розкраданні корисних копалин на Полтавщині Валерію Головку допомагають підприємства з давнім кримінальним шлейфом, які раніше були залучені до розкрадання бюджетних коштів та коштів номінально державних підприємств з орбіти Нафтогазу.

У 2024 році ексочільник Полтавської ОДА Олег Синєгубов залучив ці підприємства до будівництва фортифікаційних укріплень на Харківщині. Розкрадання на фортифікаціях привели до того, що російські окупанти зайшли на територію Харківської області.

Попри це, Синєгубов довірив підприємствам, які номінально належать Олексію Кобильському, «відновлення» будинків, які постраждали внаслідок російської агресії.

Схоже, що «відновлення» відбувається із використання вкраденого Валерієм Головком піску.

Автор : Денис Перетяка
вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Зазначається, що заводи афілійовані з відомими українськими олігархами.
12 грудня, 15:11
Опінії
Майже усі фальсифікатори справи Шеремета на свободі і продовжують наносити шкоду державі і народу.
12 грудня, 09:27
Кримінал
Злочинна організація проводила договірні матчі у кіберспорті, настільному тенісі, футболі та баскетболі.
11 грудня, 18:21
Опінії
Фіктивними посвідченнями учасника бойових дій нас не здивуєш. А ось «молодший солдат» – це потужно.
21 листопада, 11:36
Полтава
На Полтавщині у колишнього посадовця Держказначейства виявили необґрунтовані грошові активи на 61 мільйон доларів
15 листопада, 15:45