Головне у результаті слідства не вийти на самих себе

ПОЛІТИКА
24 травня, 15:05
Головне у результаті слідства не вийти на самих себе

Директор НАБУ усунув вид виконання обов'язків свого першого заступника Гізо Углаву

Директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос усунув свого першого заступника від виконання службових обов'язків.

Про це повідомила пресслужба НАБУ.

Таке рішення було ухвалено, щоб забезпечити об'єктивне розслідування ймовірного витоку даних. Зазначимо, що першим заступником директора НАБУ є Гізо Углава.

«Для забезпечення обʼєктивного досудового розслідування, розпочатого за фактом ймовірного витоку інформації наказом директора НАБУ за відповідною заявою про можливий конфлікт інтересів усунуто першого заступника директора НАБУ від виконання посадових обов’язків та керівництва закріпленими у внутрішніх документах напрямами та підрозділами», – йдеться у повідомленні.

У НАБУ пообіцяли інформувати громадськість про те, як протікає розслідування. Водночас у Нацбюро наголосили, що його керівництво та колектив «максимально зацікавлені в проведенні повного, всебічного та неупередженого розслідування за цим фактом».

Що передувало?

22 травня Прокурори САП провели обшуки у детектива НАБУ.

З санкції спеціального антикорупційного прокурора Клименка прокурори САП та співробітники департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції провели обшуки у одного з детективів спецпідрозділу НАБУ, який веде роботу під прикриттям.

Співробітники НАБУ відверто шоковані, що керівник САП Клименко, сам колишній детектив НАБУ, залучив до дій проти НАБУ ДСР Нацполіції - один з найкорумпованіших правоохоронних підрозділів, який виконує команди всесильного заступника голови офісу президента Олега Татарова - який свого часу був одним з підозрюваних у справі НАБУ. 

Пізніше стало відомо, що слідчі дії САП і поліції  відбулися у Георгія Біркадзе.

Біркадзе відомий як колишній голова Броварської РДА,  вигравач будівельних тендерів і нині є «політичним так економічним експертом», який на телемарафоні рекламує дії Офісу президента Єрмака. 

Одночасно прокурори провели обшук у детектива з «секретного» підрозділу НАБУ Валерія Полюги. Це той самий підрозділ, який вже давно знаходиться у віданні заступника голови Бюро Гізо Углави.

Українська правда повідомила, що обшуки у цих прекрасних людей проводяться через «розголошення даних досудового розслідування представниками НАБУ в інтересах зокрема бізнесмена Юрія Голика, який є фігурантом антикорупційного розслідування по «великому будівництву». Відповідне провадження розпочато після службової записки викривача – співробітника НАБУ. 

Нагадаємо, що головний «борець з корупцією» Семен Кривонос у 2009 році займався підкупом виборців на Київщині.

Директор Національного антикорупційного бюро України Семен Кривонос був обвинувачений у вчинені злочину передбаченого ч. 3 ст. 157 КК України — перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права поєднані з підкупом і обманом вчинені за попередньою змовою групою осіб.

Згідно з текстом судового рішення, Кривонос С.Ю. разом з іншими учасниками злочину отримував десятки тисяч гривень для підкупу виборців — передавав гроші в обмін на згоду людей голосувати на виборах за «Блок Юлії Тимошенко».

«Останній Бастіон» ще у березні 2023 року писав про те, що конкурс з обрання Директора НАБУ - це чистий фарс для наївних ідіотів, і він має бути скасований, оскільки як мінімум один з членів конкурсної комісії має прямий конфлікт інтересів та не відповідає критеріям визначеним законом «Про НАБУ».

Член комісії з обрання Директора НАБУ Кирило Вікторович Легких мав прямий конфлікт інтересів, оскільки він виступав та виступає до цього часу представником у суді Валерія Головка, розслідування справи якого проводиться детективами НАБУ, директора якого Кирило Вікторович відбирав.

Кирило Легких жодним чином не заявив про наявність у нього конфлікту інтересів. І незрозуміло, яким чином його взагалі було призначено до цієї комісії, враховуючи прямий конфлікт інтересів.

06 березня, попри те, що член комісії з обрання Директора НАБУ Кирило Вікторович Легких має прямий конфлікт інтересів, Уряд призначив нового директора Національного антикорупційного бюро. Ним став Семен Кривонос.

Заява «Останнього Бастіону» про наявність у члена комісії з обрання Директора НАБУ Кирила Легких конфлікту інтересів розглядалася Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції України, який контролює Татаров.

Відреформовані Арсеном Аваковим члени ОЗУ МВС не знайшли під час перевірки : «сукупності факторів, які б свідчили про порушення вимог щодо запобігання корупції та врегулювання конфлікту інтересів з боку Кирила Легких».

Раніше земельні оборудки Кривоноса у Старих Безрадичах призвели до того, що ним зацікавилось НАБУ.

Коли він займався реєстрацією маєтків в Обухівському районі під Києвом, то став фігурантом кримінальної справи № 22014101110000061 за статтею 4 ст. 368 КК України (отримання хабаря в особливо великому розмірі).

Головне у результаті слідства не вийти на самих себе_1

Досудове слідство здійснювалося ГУ СБУ у Києві та Київській області. Правоохоронці наполягали, що Кривонос разом з головою сільради Старі Безрадичі вимагали від підприємця 120 тисяч доларів за виділення 25 соток землі.

Головне у результаті слідства не вийти на самих себе...

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Полтава
За майже три роки «слуги нароту» витратили 9 мільйонів гривень та перетворили територію перед обласною бібліотекою на звалище
11:00
Політика
Після звільнення з «Укрзалізниці» Едуарда Кріцина, у його родини з’явилась дорога нерухомість та авто.
09:05
Кримінал
Через перевищення посадовцем службових повноважень довкіллю завдано шкоди на 1,7 млн грн
вчора, 16:10
Позиція
«Фахівці» Свин&газу освоїли нову схему.
вчора, 15:50
Політика
З нього не сплачують податки, а валюта від такого продажу не повертається в країну.
14 червня, 18:32
Кримінал
Валерій Головко та Микола Різник, за допомогою корумпованих суддів та прокурорів, намагаються уникнути кримінальної відповідальності
14 червня, 14:45