Головнокомандувач армії Швеції закликав готуватися до війни з Росією

СВІТ
17.06.2021, 22:12
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: topwar.ru

У Швеції є далекобійна зброя, яка дає можливість уражати бази в Росії.

Головнокомандувач збройними силами Швеції Мікаель Бюден заявив про збільшену загрозу для держави, в першу чергу з боку Росії.

Зокрема його цитує газета Aftonbladet.

За словами воєначальника, Росія підриває структури безпеки в Європі і може далеко зайти в готовності застосовувати військові засоби для досягнення своїх політичних цілей.

В приклад Мікаель Бюден він навів Крим і Донбас.

У світлі такої загрози військовий закликав збільшити бюджетні асигнування на розвиток армії і зміцнення оборони країни.

Він також упевнений, що військовим і цивільним організаціям необхідно спільно відпрацьовувати відповіді на удар по будь-якім життєво важливим структурам, будь то комунікації, транспорт, енергопостачання або заклади охорони здоров'я.

Крім того, Бюден закликав посилювати наступальні засоби боротьби в області кібербезпеки, щоб мати можливість впливати на супротивника.

Нагадаємо, що в кінці минулого року парламент Швеції підтримав збільшення оборонного бюджету країни на найближчу п'ятирічку відразу на 40% - це найбільше нарощування військових витрат королівства за останні 70 років.

Необхідність їх підвищення влада пояснює зростанням напруженості в регіоні, зокрема, через реваншистських дій Росії і загрози агресії з боку Москви.

Петер Хультквіст, міністр оборони Швеції так прокоментував ситуацію:

«Це викликано новою ситуацією в області безпеки - у зв'язку з російською агресією щодо Грузії, анексією Криму, конфліктом на Україні, діями в Білорусі, підвищенням військового потенціалу Росії, комплексними навчаннями, активністю в Арктиці і в районі Балтійського моря. Ми побачили новий стан справ в сфері безпеки і те, що вони готові використовувати військову міць також для досягнення політичних цілей».

«Відбуваються нападу на шведські компанії, на збройні сили, урядові установи, на різні організації у Швеції. Іноді це відбувається щодня, тому перед нами ця проблема стоїть постійно», пояснив міністр.

На тлі різкого збільшення оборонних витрат Швеція готується не тільки відбити можливий напад Росії, але і завдали удару у відповідь.

Шведське телебачення заявило про те, що армія країни готова завдавати удари по російських військовим базам за допомогою далекобійних ракет, що викликало відверте здивування у фахівців.

Шведські ЗМІ повідомляють, що ВМС країни кількість підводних човнів збільшено з чотирьох до п'яти. Сьогоднішні сім корветів збережені, але два модифіковані та два замінені.

Кораблі також модернізуються роботизованою системою ППО. Західне узбережжя матиме власний десантний батальйон для захисту. В майбутньому у ВПС буде 80-100 бойових літаків, як старої моделі Gripen C / D, так і 60 нової моделі E.

Літаки також повинні бути оснащені далекобійними ракетами для ураження наземних цілей супротивника. Така далекобійна зброя дає можливість уражати бази в Росії.
 
 Відділ моніторингу Останнього Бастіону.

Читайте також:
Це відбувається на тлі зростаючої загрози в Чорному морі
20 січня, 18:08
Аналітики стратегічного дослідницького інституту США занепокоєнні нерішучістю Білого дому у перемовинах із путінським режимом.
17 січня, 11:40
Обидві палати американського парламенту узгодили пакет санкцій особисто проти Владіміра Путіна і низки держслужбовців РФ.
13 січня, 10:06
У разі, коли тривалі перемовини колективного Заходу з Кремлем зайдуть у глухий кут, НАТО протистоятиме окупанту на полі бою.
11 січня, 10:55
Агент спеціальних служб РФ, який діяв під маскою "бізнесмена", Владіслав Клюшин екстрадований Швейцарією до Америки.
04 січня, 14:10
Фінляндська влада мусить або провести загальнонаціональний плебісцит щодо вступу до НАТО, або відверто сказати, що прислужує Кремлю.
01 січня, 08:59