Горе Шабунінам, які ухиляються від мобілізації

Опінії
10 березня, 20:53
Горе Шабунінам, які ухиляються від мобілізації
Фото: Facebook

Вітчизняні борцуни з корупцією настільки доборолися, що вже записані у лавах фронтовиків. Ось тільки на передовій ні разу не були.

Відомий журналіст, публіцист і блогер

Чесні та непідкупні українські ЗМІ здійняли неймовірний галас. Мовляв, прокремлівське угруповання на чолі чи то з Портновим, чи то з колишнім головою Окружного адміністративного суду Києва Вовком домовилося з «татаровським» ДБР, де зареєстрували кримінальне провадження за фактом ухилення від військової служби професійного «борця з корупцією» Шабуніна.

З такої нагоди дозвольте назвати це «прокремлівське угруповання». Це я, сержант Збройних Сил України. Мене звати не Портнов і не Вовк, а Володимир Бойко.

З перших днів війни я на фронті в складі 206 окремого батальйон 241 першої окремої бригади ТрО; брав безпосередню участь у боях під Миколаєвом, на херсонському напрямку, під Бахмутом. Зараз — на Новопавлівському напрямку.

У липні 2023 року, коли наш батальйон перебував у Київській області на доукомплектації після боїв під Бахмутом, до мене анонімно звернувся співробітник НАЗК. Він повідомив, що у НАЗК кілька разів під великим секретом виготовлялись листи до якоїсь військової частини із проханням прикомандирувати до НАЗК «для проходження військової служби» солдата Шабуніна.

Я попрохав адвоката Ростислава Кравця зайнятися цим питанням, він розіслав запити у НАЗК та в різні військові частини. Уявіть, яким було моє здивування, коли врешті-решт з'ясувалося, що злодій та аферист Шабунін фіктивно рахується... у 207 окремому батальйоні все тієї ж 241 окремої бригади ТрО, де проходжу службу я.

На той момент 207 батальйон перебував у Бахмутському районі (він поміняв наш батальйон, коли ми виходили на ротацію). Але Шабунін жив у Києві, де проводив, як приватний підприємець, якісь тренінги, знімав відосики про свою нужденну боротьбу з корупцією і т.п.

Звісно, я тут же ж зв'язався зі знайомими із 207 батальйону і встановив всю картину злочину. Виявляється, у перші дні повномасштабної війни соратниця Шабуніна Дар'я Каленюк, ховаючи свого чоловіка від мобілізації, за хабар по підроблених документах вивезла чоловіка з України.

Але Шабунін покинути країну не зміг. Оскільки він є обвинуваченим у кримінальному провадженні №12017100040007940 від 6.08.2017 року, яке розглядається у Дніпровському суді Києві.

Тоді Шабунін у березні 2022 року домовився у 207 окремому батальйоні ТрО (з ким саме — має встановити слідство), що його прізвище заднім числом внесуть у наказ по стройовій частині від 25.02.2022 №3 про зарахування до списків особового складу як рекрута, якого, начебто, направив у цю частину РТЦК та СП. Фіктивна військова служба була потрібна Шабуніну для того, щоби:

Після цього Шабунін, отримавши військовий квиток, поїхав додому — він навіть не знає, де його частина знаходиться, живе в Києві, займається бізнесом і отримує на банківську картку як стрілець щомісяця 53 тисяч гривень. А саме, — 23 тисяч гривень грошового забезпечення і 30 тисяч гривень додаткової винагороди за виконання військових завдань в умовах воєнного стану.

У 207 батальйоні Шабунін з'являвся лише кілька разів — він приносив листи із НАЗК. Бо командир батальйону на випадок якоїсь перевірки, якщо почнуть по головах рахувати людей (нагадую, що кожна рота, кожний батальйон, кожна бригада щодня подає БЧС, бойовий чисельний розрахунок, де зазначає кожного військовослужбовця, хто де: хто на позиціях, хто в районі зосередження, хто у відрядженні, хто в шпиталі тощо), попрохав Шабуніна зробити лист, що заступник директора НАЗК Ситник (пам'ятаєте цього хабарника, який очолював НАБУ?) просить 207 батальйон направити солдата Шабуніна в НАЗК «для проходження служби».

Саме веселе, що в нашому, 206-му, батальйоні була аналогічна історія. Наш колишній командир прийняв на фіктивну службу трьох депутатів Київради та одного їхнього помічника, яких «відрядив» до КМДА.

І колишній комбат, і ці солдати, і заступник голови Київської міської військової адміністрації, який виготовив лист з проханням направити солдатів у «відрядження», були притягнуті до кримінальної відповідальності за статтею 409 Кримінального кодексу України (ухилення від військової служби). Справа ось-ось буде направлена до суду.

Але є нюанс — ухилянтам, які фіктивно рахувались у нашому батальйоні принаймні не платили грошей за «службу». А Шабуніну, який навіть не отримував військову форму чи речове забезпечення, у 207 батальйоні виплатили понад 1 мільйон гривень.

Уявляєте, пенсіонери по копійчині збирають армії на дрони, а цей гандон вкрав у військових стільки грошей!..

Так ось, коли все це з'ясувалось, я попрохав адвоката Кравця — бо сам я вже був у зоні бойових дій під Сіверськом — направити у ДБР повідомлення про злочин. Але слідчі ДБР, які впродовж майже року проводили обшуки та допити в нашому, 206 батальйоні, чомусь не побачили складу злочину в аналогічні ситуації у 207 батальйоні.

Неофіційно я взнав причину — пан Татаров, є такий в Офісі Президента на вулиці Банковій у Києві, заборонив чіпляти Шабуніна, який разом із Ситником є учасником багатьох корупційних схем. Тоді на моє прохання адвокат Кравець звернувся до суду — і лише після ухвали слідчого судді в ДБР 15 грудня 2023 року зареєстрували кримінальне провадження.

Але слідчі дії не проводяться, оскільки Татаров не дозволяє. Саме тому я опублікував витяги з ЄРДР і дав доручення адвокату Кравцю подати повідомлення ще й у НАБУ стосовно ексголови НАЗК Новікова та заступника голови НАЗК Ситника, які, діючи в умовах реального конфлікту інтересів, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах свого товариша по пляшці Шабуніна, виготовляли листи на адресу командира 207 батальйону з проханням направити до них Шабуніна «для проходження служби».

Це — стаття 364 Кримінального кодексу України у чистому вигляді, враховуючи, що таким чином державі були завдані збитки на суму понад 1 мільйон гривень. І ще виникає питання до прокурорів стосовно кримінального провадження по обвинувачення Шабуніна, розгляд якого зупинено в Дніпровському суді Києва.

А зупинено на підставі того, що Шабунін, начебто, на фронті. Оскільки ця мерзота воює виключно в столичних ресторанах, розгляд справи треба відновити.

Що стосується чесних і непідкупних українських ЗМІ: якщо кого цікавлять подробиці «військової служби» Шабуніна, звертайтесь до мене як до першоджерела. Мій телефон не помінявся: 0503271802.
Читайте також:
Політика
В Україні мають працювати такі соціальні ліфти, які першочергово задовольнятимуть права і потреби українців. Тих, хто володіє солов'їною.
21 квітня, 20:58
Політика
Поки чоловік членкині Зе-команди ухиляються від служби, вона радить іншим чоловікам та їхнім жінкам закрити роти щодо демобілізації...
14 квітня, 13:54
Політика
Кунаєв активно просував інтереси державного зрадника та колишнього керівника заводу «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва.
20 березня, 18:03
Опінії
Частина трупи Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької втекла. Їм байдужа Україна.
05 березня, 13:45
Полтава
Чиновники із депутатами відверто тримають людей за безправних лохів, яких можна будь-коли утилізувати. Влада не сприймає жодної критики.
23 лютого, 12:37
Політика
Конґрес США і Білий дім так і не дійшли згоди щодо подальшої підтримки України. Спікер забракував очікуваний пакет.
18 лютого, 11:15