ГПУ в «Іловайській трагедії» звинуватила батальйон «Прикарпаття»

ПОЛТАВА
08.10.2014, 08:37
ГПУ в «Іловайській трагедії» звинуватила батальйон «Прикарпаття»

У Генпрокуратурі вважають, що першопричиною трагедії під Іловайськом став 5-й батальйон територіальної оборони «Прикарпаття», який нібито скоїв злочин.

Про це заявив заступник генпрокурора - головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

«Вони (батальйон «Прикарпаття») вчинили злочин, бо стали першопричиною масового ефекту доміно у зоні Іловайська», - сказав Матіос, додавши, що вони стояли під Амвросієвкою.

За його словами, батальйон винен у тому, що залишив місце служби.

Служили-служили, і зробили те, що зробили, - залишили місце несення служби, оголили фланг, і поїхали через всю Україну зі штатною зброєю на шкільних автобусах, - нагадав Матіос.

Заступник генпрокурора додав, що 5-й батальйон територіальної оборони тричі не виконав наказ командування. Зокрема, після першого обстрілу, до якого бійці батальйону не були готові, бо не сподівалися, що по них стрілятимуть з Росії за 40 км, «просто знялися й пішли».

За словами представника ГПУ, ординарець командувача сектору наздогнав їх і дав письмовий наказ зупинитися або почати виконувати хоча б комендантські функції на цій межі. Однак бійці пішли далі. Зупиняли бійців також у Дніпропетровську.

«Сідаємо на гелікоптер - командувач Сухопутних військ, я, мій перший заступник - летимо у Кіровоград, Знам'янку. Посадили в полі вертоліт, ідемо до них. Вони перекрили дорогу - мені соромно це говорити, квантунська армія: дехто п'яний, босі, озброєні до зубів, з бойовим комплектом гранат на поясі, направили РПГ на вертоліт, і старший лейтенант Прочук, якому ми оголосили підозру, віддав команду стріляти», - розповів головний військовий прокурор.

За словами Матіоса, командувач Сухопутних військ наказав тоді батальйону «Прикарпаття» прибути до найближчої військової частини, здати зброю, пройти медичне обстеження, помитися, переодягнутися, отримати квитки на потяг і централізовано відбути додому.

Як запевняє представник ГПУ, бійці не послухалися і поїхали додому колоною зі шкільних автобусів з вибитими шибками, 17 «Уралів» і семи «віджатих» автомобілів без номерних знаків або із знаками Донецької області.

Можливо, я занадто емоційно говорю. Але органи місцевого самоврядування Івано-Франківської області роблять з них героїв. Я не хочу сказати, що там всі є дезертирами, завжди є поводир і завжди є ті, хто йдуть за поводирем, - зауважив він.

Матіос також додав, що батальйон мав «великі проблеми» ще під час формування івано-франківським військовим комісаром.

Зокрема, військового прокурора обурило те, що для транспортування бійців батальйону військовий комісар використав шкільні автобуси. Також Матіос зазначив, що при визначенні командира батальйону івано-франківський військовий комісар повинен був «встигнути зрозуміти, що ця людина любить алкоголь» і не може командувати такою кількістю людей.   

Відділ моніторингу Останнього Бастіону


Читайте також:
28 лютого відбулося пленарне засідання тридцять першої сесії Полтавської облради.
17:00
Імовірний візит міг відбутися 2-3 березня.
11:19
Одного з депутатів Гадяцької районної ради притягнуть до відповідальності за несвоєчасне подання фінансових декларацій.
09:55
Полтавцям пропонують 6 тисяч безкоштовних млинців.
вчора, 11:56
26 лютого Полтаву відвідала політик, заслужений економіст України, депутат Ніна Южаніна.
вчора, 11:25
Першу партію біоматеріалу для аналізів було направлено 22 лютого.
вчора, 11:03