Гроші російських офшоргейтів під загрозою. «Пральня» з відмивання накраденого закривається

СВІТ
14.06.2016, 04:55
Гроші російських офшоргейтів під загрозою. «Пральня» з відмивання накраденого закривається

Латвійські банки останні 20 років справно слугували плацдармом для відмивання грошей російських чиновників і транзиту грошових коштів з країн колишнього Радянського Союзу до країн ЄС. Та останнім часом банки Латвії «розлюбили» клієнтуру з Росії, повідомляє Forbes.

Російські злодії поскаржилися виданню, що зіткнулися з масовими відмовами у відкритті та обслуговуванні рахунків у банках Латвії.

Банки відмовляються від роботи з деякими клієнтами, вводять вимоги до підтримання мінімального залишку на рахунках для компаній з ряду офшорних юрисдикцій, з'являються обмеження на роботу з валютою для офшорів.

Джерело видання, знайоме з тим, що відбувається в Латвії, зазначає, що є дві причини труднощів для росіян: по-перше, йде боротьба з краденими російськими грошима «будь-якого походження», а по-друге, видно спроби вичавити гроші нерезидентів – в тому числі офшорні – з банків ЄС.

Крім того, джерела Forbes кажуть, що після введення практики автоматичного обміну податковою інформацією, більшість латвійських банків поставили своїх клієнтів перед вибором: або надати доказ сплати податків в країні, де клієнт є податковим резидентом і заповнити анкети, в яких необхідно було пояснити походження грошей, або закривати рахунки.

Опитані виданням балтійські банкіри пояснили, що насправді головна причина відмов пов'язана з тим, що банкіри не розуміють походження російських грошей і суті клієнтських операцій.

Видання нагадує, що латвійські банкіри раніше не цуралися грошей російських чиновників і нерідко були замішані в сумнівних схемах. Зробивши ставку на обслуговування нерезидентів (в основному російських), багато хто з них збільшили доходи від транзакцонного бізнесу. Натомість місцева банківська система виявилася втягнута в безліч скандалів, пов'язаних зі злодійськими операціями.

У зв'язку з цим згадувалася «справа Магнітського» і перекази коштів між рахунками подільника Путіна, віолончеліста Сергія Ролдугина.

Як стало відомо, російські клієнти латвійських банків почали отримувати листи з вимогою повідомити про свій податковий статус.

Росіяни – власники зарубіжних рахунків – ризикують накраденим не тільки в Латвії, але і в багатьох інших країнах. Газета «Ведомости повідомила, що іноземні банки почнуть передавати податківцям інформацію про своїх іноземних клієнтів в 2017 році. Але вже зараз вони посилюють їх перевірку. Про це виданню розповіли консультанти великих аудиторських компаній.

За їхніми словами, менеджери обдзвонюють клієнтів і попереджають про необхідність підтвердити їх податкове резидентство. Більшість таких банків розташовані в країнах, які активно використовуються російськими злодіями для зберігання накрадених грошей. Це, зокрема, Англія, Швейцарія, Нідерланди, Люксембург, Кіпр і деякі офшорні юрисдикції – Бермудські і Британські Віргінські острови.

Відділ моніторингу

Читайте також:
В результаті турецьких авіаударів були знищені 8 танків, 4 бронемашини, 2 ракетні установки й 5 гаубиць
10:24
Найсуттєвіші втрати понесли глава Amazon, співзасновник корпорації Microsoft і президент групи компаній LVMH.
08:50
В Україні станом на 28 лютого не зафіксовано жодного лабораторно підтвердженого випадку коронавірусу Covid-19.
вчора, 16:33
Баттулга разом з кількома іншими чиновниками нещодавно відвідували Китай.
вчора, 14:52
Збройні сили Вірменії порушили режим припинення вогню на лінії зіткнення з азербайджанською армією.
вчора, 13:05
До переліку країн, де виявили хворих, додалася Білорусь.
вчора, 09:26