Гроші, впливи і ТБ — «підводні камені» Зе-деоліґархізації

Опінії
03.07.2021, 12:23
Гроші, впливи і ТБ — «підводні камені» Зе-деоліґархізації
Фото: Facebook

Сьогодні Офіс президента вносить оліґархів до списку, а завтра — ділить із ними Україну. Бо влада прагне спиратися на сильних.

Народний депутат Верховної Ради України

"Наша Ряба", вона ж "МХП" Юрія Косюка, за один 2017 рік отримала 2,6 мільярда гривень дотацій із державного бюджету. У 2019 році апетити Косюка були трохи скромнішими, і він отримав 170 мільйонів гривень.

Чи схожа Наша Ряба на бідну збиткову компанію? Навряд, бо у 2019 році її прибуток склав 5 мільярдів гривень!

Президент Зеленський оголосив, що буде боротись з оліґархами. Ось тільки обрані методи боротьби – щонайменше викликають подив.

Адже "закон про оліґархів від президента" не робить головного – не позбавляє олігархів потужного економічного впливу, який на 100% залежить від політичних зв'язків та впливів.

Адже оліґархи – це заможні люди, що отримали величезні статки нечесним шляхом через потужні зв'язки з державою. Заробили не чесною боротьбою на ринку – а зв'язками з політиками при владі.

Дотації, пільги, уникнення сплати податків, зловживання монопольним становищем – це все допомагало їм ставати багатшими. І президент Зеленський не вирішує жодних з цих проблем.

Він не руйнує монополії, не скасовує пільгові ставки податків для найбагатших. Нічого з цього не пропонується; натомість – пропонують "внести у список".

Але давайте чесно: допоки оліґархи вони матимуть величезні економічні потужності (через дотації та монопольне становище на ринках) і залежатимуть від держави – вони завжди знайдуть спосіб впливати! Допоки вони розумітимуть, що їх статки залежать від можливості впливати на політику – то знайдуть механізми, як мобілізувати ресурси для захисту свого права далі нечесно заробляти.

І жодної боротьби з ними бути не може.

Оліґархам може бути заборонено фінансувати політичні партії, але покажіть мені внески до каси партії напряму від "Фірташа Дмитра Васильовича" чи "Коломойського Ігоря Валерійовича". Це сміховинно!

Тá сама ситуація з телеканалами. А ще дуже знакова річ: "за" законопроєкт Зеленського проголосували фактично всі депутати, афілійовані різними оліґархічними групами; тож висновки напрошуються самі.

Читайте також:
Опінії
Чиновники-корупціонери з можновладцями вирішили скористатися війною, аби "позазахищати" чергові дисертації з права. O tempora, o mores.
14 червня, 18:12
Політика
Заступник Андрія Єрмака і координатор програми розвитку інфраструктури "Велике будівництво" попри війну продовжує займатися профанацією.
01 червня, 20:35
Політика
Навіть повномасштабна війна з російськими окупантами не вплинула на українофобське нутро слуг Феміди!
23 травня, 19:52
Опінії
Студенти, які ставлять незручні питання президенту і є майбутнім України. Дарма, що на Банковій цього поки не розуміють.
22 травня, 08:48
Політика
Здається, урядова команда "слуг неукраїнського народу" на чолі з Володимиром Зеленським остаточно перейшла дозволені межі.
10 лютого, 08:33